Rzadki okaz

Zazwyczaj liczba kilku, kilkunastu sztuk powstaje, gdy po wprowadzeniu drogiego sportowego samochodu nie ma chętnych na jego zakup. Dotyczy to producentów małoseryjnych, lub wytwarzających swoje pojazdy ręcznie. Tym razem mamy do czynienia z jak najbardziej seryjnym wytwórcą, który dodatkowo ogłosił, iż powstanie zaledwie 11 egzemplarzy w wersji limitowanej.

Mille miglia znaczy tysiąc mil, a pisane z dużych liter oznacza wyścigi organizowane pod tą nazwą w latach 1927 - 1957 (z przerwą na czas trwania wojny). Alfa Romeo jest najbardziej utytułowaną firmą wygrywając 11 z 24 wyścigów.

W serii limitowanej o nazwie Mille Miglia , mającej upamiętnić wszystkie jedenaście zwycięstw wykonano Alfę Romeo Brera Spider . Jest ona oparta na topowej wersji z silnikiem V6 3,2 l. o mocy 260 KM. Tapicerka to czarna skóra szyta czerwoną nitką. Na przednich błotnikach znalazły się plakietki z czterolistną koniczyną. Każdy egzemplarz opatrzony jest specjalną tabliczką ze znaczkiem Mille Miglia.

Każdy właściciel Alfy Mille Miglia będzie mógł cieszyć się świadomością, że oprócz jego auta na całym świecie jest jeszcze tylko 10 innych tak wyjątkowych spiderów.

Marcin Lewandowski

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.