Zgrabny kociak

Nieco ponad miesiąc temu pisaliśmy o planach tuningowych firmy Arden odnośnie Jaguara XF. Tym razem firma Loder 1899 zaprezentowała swoją propozycję na upiększenie tego i tak bardzo ładnego auta.

Poprawianie czegoś, co już seryjnie wygląda dobrze nie jest łatwe, jednak tunerzy wierzą, że zawsze może być lepiej.

Elementy bodykitu nabyć można oddzielnie, bądź w pakiecie. W jego skład wchodzi przedni i tylny spoiler oraz zgrabnie wkomponowany dyfuzor z tyłu, podkreślający atletyczną sylwetkę XF-a .

Zestaw amortyzatorów oferowanych przez tunera obniży auto o 35 mm, a szykowne aluminiowe obręcze kół w rozmiarze 21 cali nadadzą mu jeszcze więcej klasy i z pewnością skradną spojrzenia wszystkich, obok których pojawi się ten Jaguar. Aby osiągi szły w parze z wyglądem przeprogramowano jednostkę ECU, dzięki czemu moc 2,7 litrowego diesla V6 wzrosła z 207 do 249 KM.

Decydując się od razu na cały zakres zmian stylistycznych i mechanicznych zapłacimy 7 898 euro (bez montażu i malowania). Nie jest to niska kwota, ale kupując pojedyncze elementy w efekcie zapłacimy znacznie drożej. I tak sam przedni spoiler kosztuje 877 euro, a komplet 21-calowych felg z oponami 255/30 ZR21 wyceniono na niemal 6 000 euro.

mototarget, red.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.