Volvo V70 z pakietem sportowym

Jakiś czas temu prezentowaliśmy Volvo XC90 z pakietem R-Design . Teraz przyszła kolej na najpopularniejszy model z Göteborga, model V70 otrzymał pakiet R-Design.

Pakiet R-Design obejmuje wiele przykuwających wzrok elementów, takich jak: obramowanie szyb bocznych i krata chłodnicy wykonane z polerowanego metalu, chromowana końcówka rury wydechowej oraz specjalnie zaprojektowane 18-calowe koła ze stopów lekkich. Wewnątrz samochodu znajdują się sportowe skórzane siedzenia w kolorze czarnym opatrzone nazwą Nordic Ceramic Light, a także aluminiowe detale deski rozdzielczej, konsoli centralnej i drzwi. We wszystkich tych elementach wykorzystano frezowany kolisty wzór dekoracyjny.

Wzór dekoracyjny, zastosowany w detalach z aluminium, nadaje wnętrzu nowoczesny charakter. Ma on symbolizować dynamiczne cechy R-Design określające charakter całego samochodu i wiązać ze sobą żebrowaną powierzchnię siedzeń z licznymi wykończeniami z polerowanego metalu - powiedziała Maria Thunberg odpowiedzialna za kolorystykę i wykończenie wnętrza w Volvo V70 R-Design

W skład pakietu wchodzi także modyfikacja zawieszenia polegająca na zastosowaniu sztywniejszych elementów, w tym drążków stabilizatora i obniżenie zawieszenia o 20 mm z przodu i 15 mm z tyłu.

Wyzwaniem, jakie towarzyszyło projektowi podwozia R-Design było połączenie przyjemności z prowadzenia samochodu ze znanymi właściwościami bezpieczeństwa oferowanymi przez Volvo w trudnych warunkach drogowych, takich jak deszcz lub śnieg. Jestem przekonany, że znaleźliśmy właściwą równowagę między tymi dwoma elementami - powiedział Ekkehard Schwartz, wicedyrektor odpowiedzialny za parametry podwozi i dynamikę samochodów

W skład pakietu wchodzą dodatkowo następujące elementy:

- Krata chłodnicy z wykończeniami z polerowanego metalu z symbolem R-Design - Przednie światła przeciwmgielne z dekoracyjnymi wykończeniami z polerowanego metalu - Obudowa lusterek bocznych z wykończeniami z polerowanego metalu - Pięcioszprychowe, 18-calowe koła ze stopów lekkich - Cratus - Czarne anodyzowane profile okienne wykonane z aluminium - Sportowy spojler pokrywy bagażnika w kolorze nadwozia - Chromowana, widoczna rura wydechowa o średnicy 90 mm. - 11 kolorów lakieru nadwozia do wyboru - Sportowe siedzenia wzmocnione dodatkowym piankowym obiciem oraz zagłówkami dającymi dodatkową stabilność i komfort - Deska rozdzielcza z unikatowym dla wersji R-Design zestawem zegarów o niebieskich tarczach - Sportowa kierownica wykonana z perforowanej skóry oraz z symbolem R-Design - Sportowe pedały wykonane z aluminium - Tapicerka z gładkiej skóry w kombinacji kolorów Off-Black i Ceramic Light, z wytłoczonym symbolem R-Design na zagłówkach - Specjalnie zaprojektowana konsola centralna i unikatowy wzór dekoracyjny - Dźwignia zmiany biegów pokryta skórą. - Sportowe dywaniki w kolorze czarnym (Off-Black) - Relingi dachowe (opcja dodatkowa)

Z pakietem R-Design dostępne są już modele C30, S40, V50 i XC90.

Pełna galeria Volvo V70 R-Design .

Volvo, mjl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.