Volvo XC90 R-design

Volvo Cars przedstawia model XC90 w wersji R-design - ekskluzywne Volvo wyposażone w fabrycznie dostępne opcje dodatkowe. Na polskich drogach pojawi się już wiosną tego roku. Pakiet ten jest dostępny również w modelach Volvo C30, S40 i V50.

Pakiet R-design w modelu Volvo XC90 jest kontynuacją zmian zapoczątkowanych przez wersję XC90 Sport wprowadzoną na rynek pod koniec 2006 r. Nowe elementy R-design to opcjonalne 20-calowe koła, podwójne rury wydechowe, unikalna przednia osłona oraz znak R-design na osłonie chłodnicy, kierownicy, fotelach, a także obudowy lusterka wstecznego z satynowym, matowym wykończeniem.

Elementy pochodzące z wersji XC90 Sport to: Sportowe zawieszenie, zamiast standardowego chromowania elementy wykończenia są satynowo-matowe, unikalne profile ze szczotkowanej stali nierdzewnej, sportowa kierownica i dźwignia zmiany biegów wykonana z perforowanej skóry, sportowe siedzenia wykonane z dwóch różnych gatunków skóry przyozdobione dekoracyjnymi lamówkami w różnych odcieniach kolorystycznych, tarcze deski rozdzielczej przypominające tarcze zegara, sportowe dywaniki z dekoracyjnymi lamówkami.

Aby podkreślić sportowy charakter samochodu model ten nie został wyposażony w relingi (dostępne opcjonalnie na życzenie klienta).

Siedzenia samochodu wykonane są z materiału Flex-Tec utrzymanego w tonacji czerni z poduszką i oparciem ze skóry w kontrastowym kolorze kremowym. Logo R-design wytłoczone na oparciu oraz kontrastowe przeszycia podkreślają sportowy wygląd samochodu.

Inne detale wnętrza wersji R-design to na przykład skórzana kierownica z logo R-design, unikalny zestaw wskaźników deski rozdzielczej, aluminiowe pedały, specjalnie zaprojektowana, aluminiowa konsola środkowa oraz progi wykonane z aluminium, dźwignia zmiany biegów z aluminiowym panelem, a także pikowane sportowe dywaniki z kontrastowymi skórzanymi przeszyciami.

Niektóre elementy wersji R-design dostępne będą również w ramach wyposażenia dodatkowego.

"Wersja R-design odpowiada naszemu pragnieniu tworzenia samochodów, które będą bardziej ekstrawertyczne i emocjonalne. Jednocześnie daje ona klientom możliwość dalszego "podkręcenia" osobowości naszych modeli" - powiedział Steve Mattin, Wiceprezes i Dyrektor Działu Projektowego w firmie Volvo Cars.

Volvo XC90 w wersji R-Design dostępne będzie na polskim rynku na wiosnę 2008 r.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.