Nissan Murano drugiej generacji

Na salonie samochodowym w Los Angeles zadebiutował całkowicie nowy Nissan Murano. Przód auta pozostał w stylu poprzednika, natomiast tył upodobnił się do modelu Qashqai.

Ten znany i u nas model został stworzony na rynek amerykański jako odpowiedź japońskiego producenta na potrzeby tamtejszego rynku. Powstał on na wspólnej płycie podłogowej z Infiniti FX35 / FX45. Oba pojazdy to luksusowo wyposażone SUV-y o bardzo atrakcyjnym wyglądzie i napędzie na cztery koła. Oczywiście to ostatnie nie ma sugerować, że mamy do czynienia z choćby lekko terenowym pojazdem. Producent w ogóle nie zaleca jazdy off-roadowej, a napęd wszystkich kół, w USA opcjonalny, ma jedynie podnosić bezpieczeństwo na drodze.

Do napędu posłuży ten sam silnik V6 o pojemności 3,5 l., który można znaleźć w pierwszej generacji, jak i w sportowym 350 Z. Zamiast 234 jak w pierwszym Murano, rozwija 260 KM. Napęd przekazywany jest za pomocą bezstopniowej skrzyni automatycznej CVT (Constant Variable Transmission) na przednie koła lub wszystkie cztery.

Z zewnątrz niewiele się zmieniło. Przestylizowano pas przedni, a tylne lampy upodobniono do tych, jakie można znaleźć w kompaktowym modelu Qashqai. Linia boczna okien pozostała w tym samym rozpoznawalnym stylu, co w pierwszej generacji.

W USA będzie dostępny od stycznia przyszłego roku, kiedy natomiast trafi do Polski jeszcze nie wiadomo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.