Groźne potrącenie w Garwolinie. Kierowca wjechał w pieszego na przejściu

Na oznakowanym przejściu dla pieszych w Garwolinie kamera monitoringu zarejestrowała groźną sytuację. Kierowca samochodu osobowego skręcając w lewo na skrzyżowaniu potrącił 41-latka, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Garwolińscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w rejonie skrzyżowania na ulicy Kościuszki, na oznakowanym przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Szczególnej uwagi i ostrożności nie zachował 21-letni kierowca, który wjechał wprost w osobę przechodzącą przez przejście dla pieszych na zielonym świetle.

Potrącony mężczyzna doznał obrażeń ciała

Zdarzenie miało miejsce w sobotę 18 listopada wieczorem. Młody mężczyzna prowadzący auto marki Volkswagen podczas manewru skrętu wjechał w 43-latka idącego po pasach, który w wyniku potrącenia doznał obrażeń ciała. Wezwane na miejsce służby ratunkowe przetransportowały poszkodowanego do szpitala. Jak poinformowali w komunikacie prasowym policjanci, 21-letni kierowca był trzeźwy, natomiast pieszy znajdował się pod działaniem alkoholu. Trwa wyjaśnianie dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Zobacz wideo Potrącenie pieszego na przejściu w Garwolinie

Stosowanie zasady ograniczonego zaufania

Wspólnym obowiązkiem zarówno pieszych, jak i kierowców, jest zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych. Przypominamy, że zbliżając się do obszaru z zebrą, kierujący powinien jechać z taką prędkością, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na przejściu lub na nie wchodzącego. Powinien także zwiększyć uwagę i być gotowym na odpowiednio szybką reakcję. 

Pieszy natomiast powinien mieć świadomość, że kierujący nie ma możliwości natychmiastowego zatrzymania pojazdu w miejscu, dlatego przed przekroczeniem jezdni obowiązkowe jest upewnienie się, że nie wchodzi się bezpośrednio przed jadący pojazd. Człowiek w konfrontacji z rozpędzonym pojazdem mechanicznym stoi na straconej pozycji. O niebezpiecznych zdarzeniach na drogach piszemy na Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA