Cud pod Świebodzinem. Kierowca ciężarówki uniknął katastrofy, policja spisała się na medal

Wydział konwojowy natrafił na zdarzenie drogowe, w którym ciężarówka leżała przewrócona na poboczu, a kierowca został zakleszczony w kabinie. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do pomocy mężczyźnie oraz powiadomili służby i zabezpieczyli teren wypadku.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Do zaskakującego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 276 między Krosnem Odrzańskim, a Świebodzinem. Poruszający się tamtędy radiowóz natrafił na ciężarówkę w rowie, która dodatkowo była wywrócona. Monumentalny posąg ze Świebodzina widział wszystko z góry, więc reakcja policjantów mogła być tylko jedna.

Zobacz wideo Goodwood Festival of Speed - wizyta na jednej z najlepszych imprez motoryzacyjnych na świecie [AUTOPROMOCJA]

Świebodziński Jezus patrzy. Policjanci reagują

Policjanci z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji zauważyli wypadek na 20 kilometrze arterii komunikacyjnej. Okazało się, że w kabinie TIRa znajdował się uwięziony kierowca. Okazało się, że chwilę przed zdarzeniem stracił on kontrolę nad pojazdem, wskutek czego wylądował na równie śliskim jak droga poboczu. Nie zastanawiając się długo, ruszyli na pomoc 53-latkowi. Od funkcjonariuszy otrzymał także profesjonalną pomoc przedmedyczną.

Funkcjonariusze wezwali równolegle załogę pogotowia ratunkowego i zajęła się czynnościami zabezpieczającymi miejsce zdarzenia. Aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz uczestnikom ruchu włączyli światła uprzywilejowania, wystawili trójkąt ostrzegawczy i zorganizowali ruch wahadłowy dla przejeżdżających tą drogą kierowców. Ich działania trwały do przyjazdu medyków oraz patrolu ruchu drogowego.

Jesień nie bierze jeńców. Dostosujmy prędkość do warunków na drodze

Ostatnie ulewne dni mocno dają się we znaki kierowcom w całej Polsce. Dopiero co informowaliśmy o uderzeniu autolawety w kamienicę w Toruniu. Choć wszystko działo się w środku nocy, nikomu na szczęście nic się nie stało. 14-ścioro mieszkańców budynku ewakuowano na zewnątrz i zapewniono im ciepłe schronienie na czas akcji ratunkowej.

Przypominamy, że czasem warto zwolnić nogę z "gazu". Warto dojechać do celu nieco później, ale bezpiecznie. Jesienna aura szczególnie wymaga od nas wzmożonej koncentracji na drodze. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu.
Źródło: Policja Lubuska

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.