Elegancki dom w cenie dwupokojowego mieszkania w stolicy? Ten jest domem na kółkach

Przy tym domu popularne w Polsce budynki do 70 metrów wydają się potężne! Coastal powstał bowiem na bazie przyczepy. Dom na kółkach ma wiele uroku i stawia na szwedzką przejrzystość. Przekonuje też rozsądną ceną.

O motoryzacyjnych ciekawostkach opowiadamy również w materiałach publikowanych w serwisie Gazeta.pl.

Coraz częściej mówi się o komforcie małej przestrzeni. Ludzie chętnie robią odwrót od mieszkań czy domów, które przerażają skalą swojej powierzchni. Po części decydują o tym kosmiczne ceny zakupu czy budowy. Po części zmienia się jednak też myślenie o przestrzeni życiowej. Lepiej żyć ciasno, ale przytulnie. Mieć mniej metrów, ale naprawdę komfortowych.

Zobacz wideo Nagranie wypadku na trasie S12. Cztery osoby trafiły do szpitala

Coś na kształt przyczepy kempingowej, w której można mieszkać przez cały rok

W ten sposób myślenia idealnie wpisuje się dom na kółkach zaprojektowany, budowany i sprzedawany przez amerykańską firmę Handcrafted Movement. Ten konkretny model nazywa się Coastal. Został zbudowany na podwoziu trójosiowej przyczepy i tak właściwie cały czas przyczepą jest, tylko kempingową. Tak jest certyfikowany do sprzedaży. Taka podstawa warunkuje długość domu na kółkach. Ta wynosi 9,4 metra. Większym problemem jest jednak szerokość. Choć z tą projektanci tworzący wnętrze przyczepy świetnie sobie poradzili.

Mini-dom z maksi wnętrzem. Ma aż cztery pomieszczenia

Dom posiada cztery pomieszczenia. Na dole znajduje się aneks kuchenny z jadalnią, niewielkie pomieszczenie, które można zaadaptować na sypialnię oraz oczywiście w pełni wyposażona łazienka. Tymi wchodzi się na drugi poziom, gdzie znaleźć można sypialnię główną. Na takiej przestrzeni mieszkać mogą nawet cztery osoby. A na tym jej zalety się nie kończą. Ważnym plusem jest sposób urządzenia wnętrza. Dominuje biel i drewno. Pomijając złoty kran w kuchni i złote rączki szafek, stylizacja jest wykonana w szwedzkim stylu. To czysta i przejrzysta użyteczność.

Projektanci znaleźli miejsce nie tylko na 43-calowego telewizora, ale również elektrycznego kominka czy nawet dwudrzwiowej lodówki! Poza tym przyczepa posiada system ogrzewania i klimatyzacji oraz układ nagrzewający wodę. A do tego mini-dom cały czas może ruszyć w trasę!

Dom na kółkach Coastal firmy Handcrafted MovementDom na kółkach Coastal firmy Handcrafted Movement Handcrafted Movement

Ile kosztuje dom na kółkach Coastal?

Handcrafted Movement wycenia przyczepę Coastal na 129 tys. dolarów. To po obecnym kursie daje nieco ponad 557 tys. zł. Tyle kosztuje dwupokojowe mieszkanie w Warszawie. Na tym jednak cennik się nie kończy. Kupujący może dopłacić 2200 dolarów (9,5 tys. zł) za zainstalowanie pralki i suszarki czy 3900 dolarów (16,8 tys. zł) za urokliwy taras wykonany z drewna cedrowego.

Więcej o: