SUV na lawecie wzbudził podejrzenie. Kontrola legalności ujawniła prawdę

Nieudaną próbę przekroczenia polsko-ukraińskiego drogowego przejścia granicznego zaliczył 46-letni Ukrainiec. Mężczyzna transportował na lawecie samochód, który pochodził z kradzieży.

Pracownicy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali samochód osobowy o szacowanej wartości 100 tysięcy złotych. Białego Peugeota 3008 z terytorium RP próbował wywieźć obywatel Ukrainy. Mężczyzna pojawił się na terenie drogowego przejścia granicznego położonego w województwie lubelskim, w powiecie hrubieszowskim, w miejscowości Zosin. Transportowany na lawecie SUV wzbudził jednak podejrzenia co do legalności pochodzenia. O pojazdach pochodzących z kradzieży piszemy więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

Peugeot 3008 skradziony w Danii

Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili osobowy pojazd wyprodukowany w 2020 roku. Podczas prowadzonych czynności kontrolnych ustalili, że osobówka jest poszukiwana przez zagraniczne służby. W bazach danych auto widniało jako utracone na terytorium Danii. Jak informują w komunikacie prasowym nadbużańscy strażnicy, w sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Obcokrajowca oraz odzyskany pojazd przekazano do dalszych czynności policjantom z Hrubieszowa.

NOSG regularne ujawnia nielegalne pojazdy

Strażnicy podczas swojej codziennej pracy na drogowych przejściach granicznych sprawdzają m.in. legalność pochodzenia aut, w których kierowcy zamierzają przekroczyć granicę państwa, a także kontrolują pojazdy transportowane na lawetach bądź przyczepach. W ujawnianiu sprzętów z nielegalnego źródła pomaga doświadczenie, nowoczesny sprzęt oraz dostęp do europejskich baz danych. Od początku roku Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych odpraw granicznych, odzyskali różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości prawie 8 mln zł.

Zobacz wideo Pościg za kradzionym Range Roverem w Białymstoku
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.