Argentyński piłkarz kupił najdroższy samochód świata. Zbudowano tylko 3 sztuki, a każda kosztuje ponad 100 mln zł

Tym razem nie chodzi o Christiano Ronaldo ani Messiego. Najdroższy aktualnie samochód świata trafił w ręce piłkarza Galatasaray - Argentyńczyka Mauro Icardiego. Jego nowy nabytek to jeden z trzech egzemplarzy Rolls-Royce'a Boat Tail o wartości przekraczającej grubo 20 milionów dolarów.

Plotka z początku czerwca się potwierdziła. Mauro Icardi dumnie prezentuje swoją najnowszą zdobycz na Instagramowym profilu. Jest to Rolls Royce Boat Tail, inspirowany luksusowymi jachtami. Model ten to oczywiście ręczna wykonana konstrukcja, w projektowaniu której uczestniczyli jego przyszli właściciele. Auto ma wiele niestandardowych detali dostosowanych do gustu Icardiego. Jest napędzany znanym z innych modeli RR silnikiem V12 o pojemności 6,75 litra i mocy 563 KM. Cena tego luksusowego samochodu sięga – w zależności od źródeł – od 23 do nawet 28 milionów dolarów. Z pewnością sporo zależy od fantazji właścicieli.

 

Rolls Royce Boat Tail składa się z aż 1813 ekskluzywnych części specjalnie zaprojektowanych dla tego konkretnego pojazdu. Jego wnętrze prezentuje misterną stolarkę ze wstawkami ze stali nierdzewnej, nawiązującą do elegancji jachtów. W samochodzie znajdują się także skórzane fotele i zasłony zdobiące okna.

Rolls Royce Boat Tail, będący własnością Mauro Icardiego, to niezwykle ekskluzywny pojazd, z którego istnieją tylko trzy egzemplarze na świecie. Każdy z tych samochodów jest indywidualnie dostosowywany, co czyni je absolutnie wyjątkowymi. Ten luksusowy kabriolet ma charakterystyczną tylną kanapę przypominającej rufę luksusowej łodzi.

Zobacz wideo

Boat Tail Mauro Icardiego jest wyposażony w przenośną kuchnię, która oferuje wszystkie udogodnienia potrzebne do pikniku na świeżym powietrzu. Zawiera nawet specjalnie zaprojektowaną lodówkę na szampana i wykwintną zastawę stołową od Christofle z Paryża.

Niepotwierdzone źródła podają, że pozostałe egzemplarze trafiły do równie nietuzinkowych klientów. Podobno jeden z nich zamówiła znana para Jay-Z i Beyonce, a drugi trafił w ręce milionera, który majątek zbił na perłach. Co ciekawe Icardi wydaje się z tego grona najmniej zamożny. Aktualnie piłkarz tureckiego Galatasaray zarabia rocznie w swoim klubie 10 mln dolarów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.