Nowe ceny paliw od poniedziałku. Jak będzie na stacjach? "Symboliczne podwyżki"

Eksperci serwisu e-petrol przygotowali nową prognozę cen paliw w Polsce. Czego możemy się spodziewać? Podwyżek, ale nie powinny być one duże.

Więcej o cenach w Polsce piszemy na stronie głównej gazeta.pl. W wakacje, kiedy wielu kierowców jeździ więcej niż zazwyczaj, pytanie o ceny paliw staje się jeszcze ważniejsze. Eksperci nie prognozują w najbliższym czasie żadnych ogromnych zmian, a wręcz mówią o "wakacyjnej stabilizacji". Co to oznacza dla kierowców? W najbliższym czasie za benzynę, diesla i gaz będziemy płacić bardzo podobnie.

Zobacz wideo Pijany kierowca za mocno "zatankował" i dachował na stacji paliw

Ceny paliw w Polsce - ile za benzynę i diesla?

Eksperci serwisu e-petrol, którzy co tydzień publikują nowe prognozy cen paliw mają umiarkowanie dobre informacje dla kierowców. Na światowym rynku ropa tanieje, ale złotówka się osłabia, nie odczujemy więc tych zmian przy kasie na stacji benzynowej. Wręcz przeciwnie będą lekkie podwyżki, ale mają być symboliczne, groszowe. Jakie ceny prognozowane są na tydzień 21-27 sierpnia?

  • Benzyna 95 - ceny: średnio od 6,62 do 6,74 złotych za litr
  • Benzyna 98 - ceny: średnio od 7,21 do 7,34 złotych za litr
  • Olej napędowy ON - ceny: średnio od 6,42 do 6,54 złotych za litr

Ceny LPG w Polsce - ile za gaz?

Również ceny autogazu, tak popularnego nad Wisłą, również będą na bardzo podobnym poziomie. Nie ma co się spodziewać ogromnych podwyżek. Prognozowane widełki za litr to od 2,74 do 2,81 złotych.

Jak tankować taniej?

Na wakacje stacje benzynowe przygotowały sporo promocji, które pozwalają obniżyć cenę litra paliwa od kilkunastu do kilkudziesięciu groszy na litrze paliwa. Warto więc zajrzeć na stronę ulubionej sieci stacji paliw lub ściągnąć aplikację. Tam zapoznacie się z warunkami promocji. W dobie szalejącej inflacji warto z nich skorzystać. To zawsze jakieś oszczędności, które można wydać na inne rzeczy podczas urlopu.

Obniżyć cenę paliwa można także, wybierając odpowiednie stacje benzynowe. Na pewno unikajcie tych przy samych drogach szybkiego ruchu. Często jeżdżący kierowcy wiedzą, że wygodna lokalizacja to pułapka. Wystarczy zjechać z ekspresówki lub autostrady, żeby nagle płacić mniej o nawet kilkadziesiąt groszy. Przy trasach jest wygodnie i szybko, ale bardzo drogo. W mieście może warto pomyśleć o wizycie w stacji przy supermarkecie, które kuszą niższymi cenami, ale trzeba się przygotować na kolejkę do dystrybutora.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.