Kierowcy nawzajem wyeliminowali się z ruchu. Jeden jechał autem, drugi skuterem

Dwaj nietrzeźwi kierujący wpadli podczas kolizji drogowej w gminie Dorohusk (woj. lubelskie). Jeden z nich wyjeżdżając motorowerem z posesji na drogę uderzył w bok przejeżdżającego Volkswagena Passata.

Zakrapiany alkoholem Poniedziałek Wielkanocny nieprzyjemnie skończył się dla dwóch kierowców pojazdów mechanicznych. Mieszkańcy gminy Dorohusk w poniedziałkowy wieczór zaliczyli kolizję w miejscowości Michałówka. Jeden prowadził samochód, a drugi skuter. O zdarzeniu policję zawiadomili świadkowie. Kierującemu jednośladem została udzielona pomoc medyczna.

Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce ustalili, że kierujący motorowerem 20-latek wyjeżdżając z posesji na drogę uderzył w bok przejeżdżającego tamtędy Volkswagena Passata, którym kierował 34-latek. Przeprowadzone alkomatem badanie na trzeźwość wykazało, że mężczyźni prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Młodszy z nich miał 1 promil, a straszy ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

Policjanci zatrzymali mężczyznom dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami. Teraz obaj będą odpowiadać przed sądem. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, za popełnienie przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów silnikowych na okres nie krótszy niż 3 lata, a także konsekwencje finansowe.

Wskazana stanowcza reakcja świadków

Pijanym osobom nie należy pozwalać na jazdę samochodem. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, niezwłocznie poinformujmy o tym właściwe służby. Dzięki obywatelskiej postawie i stanowczej reakcji być może zapobiegniemy tragedii na drodze. Alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Pijany kierowca potrącił pieszego
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.