Policja ma nowe radiowozy do przewozu psów. Kosztowały 2,5 mln złotych

Oznakowane i nieoznakowane radiowozy, przystosowane do przewozu psów służbowych, trafiły do jednostek policji w województwie kujawsko-pomorskim. Na zakup dziewięciu specjalistycznych samochodów przeznaczono 2,5 mln złotych.

W środę 22 lutego przed Komisariatem Policji Toruń-Rubinkowo odbyła się uroczystość odbioru dziewięciu nowych pojazdów, specjalnie zaprojektowanych z myślą o potrzebach czworonogów. Auta trafiły na wyposażenie przewodników psów służbowych z garnizonu kujawsko-pomorskiego.

Busy mają wpłynąć na poprawę warunków, w jakich przewożeni są czworonożni funkcjonariusze. Zwierzęta towarzyszące mundurowym w pracy, pomagają m.in. w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom województwa.

Zobacz wideo Policja kupiła nowe radiowozy do przewozu psów służbowych

Pięć aut to oznakowane Fordy Tourneo Custom, przystosowane do jednorazowego przewozu czterech psów służbowych oraz pięciu policjantów. Łączna wartość tych pojazdów wyniosła 1 113 500 zł. Cztery auta to nieoznakowane Volkswageny Transportery, przystosowane do jednorazowego przewozu czterech funkcjonariuszy oraz dwóch psów służbowych. Łączna wartość tych pojazdów wyniosła 1 524 000 zł. Wszystkie pojazdy są napędzane silnikami wysokoprężnymi.

Zakup radiowozów za kwotę ponad 2,5 mln złotych, był możliwy dzięki środkom pochodzącym z budżetu polskiej Policji oraz dofinansowaniu w kwocie 650 tys. złotych, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko–Pomorskiego na lata 2014-2020, przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Radiowozy trafią do komend miejskich i powiatowych w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Inowrocławiu, Tucholi oraz Rypinie. W garnizonie kujawsko-pomorskiej służy obecnie 80 psów, którymi opiekuje się 50 policjantów przewodników. Są to psy: patrolowo-tropiące, patrolowe, tropiące, do wyszukiwania zwłok ludzkich, zapachów narkotyków i zapachów materiałów wybuchowych.

Więcej ciekawych wiadomości motoryzacyjnych znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.