Autostrada A2 już niedługo zyska kolejny pas. Wiemy, kiedy koniec ważnego remontu

Autostrada Wielkopolska (A2) między węzłami Poznań Krzesiny a Poznań Wschód powiększy się o trzeci pas. Spółka zarządzająca tym odcinkiem drogi szybkiego ruchu zapowiedziała koniec prac w 2025 roku.

Autostrada Wielkopolska przejdzie dużą modernizację. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami nastąpi rozbudowa odcinka o długości 10 km o trzeci pas ruchu. Chodzi o drogę pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny a Poznań Wschód. Termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znany. 

Proces poszerzania drogi o trzeci pas ruchu jest bardzo czasochłonny i wymaga starannych prac planistycznych i projektowych, które trwają już od wielu miesięcy (od wiosny 2021 roku). Po ich zakończeniu oraz po uzyskaniu wymaganych pozwoleń i akceptacji projektu, rozpocznie się przetarg. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie wskazać dokładnej daty rozpoczęcia prac budowlanych.

- tłumaczy Anna Ciamciak z biura prasowego Autostrada Wielkopolska S.A.

Więcej informacji z polskich dróg znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Prace nad rozbudową kolejnych 10 km obwodnicy Poznania o trzeci pas rozpoczęliśmy z wyprzedzeniem, tak aby zapewnić kierowcom gotową, dobrze przemyślaną i przygotowaną usługę, a realizacja tej inwestycji była dla nich jak najmniej uciążliwa. Jeśli wszystkie prace pójdą zgodnie z planem, trzeci pas na wspomnianym odcinku będzie gotowy do końca 2025 roku

- mówi członek zarządu Autostrady Wielkopolskiej Krzysztof Andrzejewski. Przedstawiciele spółki zaznaczają, że budowa trzeciego pasa na tym odcinku jest znacznie trudniejszym projektem niż realizowana niedawno rozbudowa odcinka drogi Poznań Zachód - Poznań Krzesiny. Wszystko z powodu dużo większego zakresu prac ziemnych.

Zobacz wideo

W ubiegłym roku spółka wymieniła ponad 460 tys. mkw. nawierzchni na koncesyjnym odcinku autostrady A2 pomiędzy Nowym Tomyślem a Bukiem, wraz z węzłami autostradowymi w tych miejscach. W tym roku można się spodziewać kolejnych remontów - tym razem na odcinku między Bukiem a Poznaniem.

Kryzys energetyczny dał się we znaki koncesjonariuszowi autostrady A2. Spółka pochwaliła się, że sukcesywnie modernizuje oprawy oświetleniowe. Zamiast mniej wydajnych lamp sodowych, wymienia oświetlenie na bardziej ekologiczną technologię LED. W tym roku nowe instalacje pojawią się w punktach poboru opłat i miejscach obsługi podróżnych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.