"Człowiek choinka" uszkodził 21 aut. Za wskazanie przebierańca ze Szczecina wyznaczono nagrodę

Obrońca praw zwierząt, ekolog, czy sfrustrowany były pracownik? Tego jeszcze nie ustalono, ale wiadomo, że człowiek przebrany za choinkę uwziął się na zakłady mięsne w Szczecinie. Sprawwca włamał się na plac firmy i przeciął 61 opon. Szuka go zarówno policja, jak i poszkodowana firma.

Do dziwnego aktu wandalizmu doszło w zakładach mięsnych w Warzymicach koło Szczecina. Na nagraniu z monitoringu widać, że na plac wtargnął ktoś przebrany za... choinkę. Z relacji Radia Szczecin wynika, że do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 grudnia.

Wiadomo, że wandal wdarł się na teren zakładów w kamuflażu skomponowanego z gałęzi iglastego drzewa. Najwyraźniej wiedział, że na terenie parkingu jest monitoring. Wiadomo też, że napastnik oprócz resztek igliwia i gałęzi zostawił także ślady swojej krwi.  

Prawdopodobnie zranił się podczas przecinania opon w samochodach firmowych zakładów mięsnych. Jak poinformował właściciel firmy, napastnik uszkodził 61 opon w 21 samochodach. Według różnych źródeł szkody wycenion na od 30 do 50 tys. złotych.  

Osoba podejrzaną o wyrządzone zniszczenia poszukiwana jest już przez policję. Sprawcy grozi od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. To jednak nie koniec sprawy. Także zakłady mięsne, których mienie zostało zniszczone podczas ataku, wyznaczyły nagrodę pieniężna za pomoc w złapaniu sprawcy. Za wskazanie osoby odpowiedzialnej za atak, firma obiecała wypłacić 5 tys. złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.