Mapy Google z nowościami. Sprawdź co jest za rogiem

Mapy Google cały czas są rozwijane. W najnowszych aktualizacjach pojawią się funkcje, które ponownie mają ułatwić życie użytkownikom.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Czy ktoś jeszcze korzysta z klasycznych map lub nawigacji samochodowej? Z całą pewnością tak, ale coraz więcej osób korzysta jednak z map w aplikacji, a jedną z najpopularniejszych są Mapy Google.

Zobacz wideo Jaki był najlepszy samochód 2022 roku? Zaczynamy głosowanie w plebiscycie The Best of Moto!

Firma co jakiś czas udostępnia kolejne aktualizacje, które mają pomóc użytkownikom korzystających z ich produktu. Najnowszymi są: wyszukiwanie w Live View, wyszukiwanie stacji ładowania samochodów elektrycznych i wyszukiwanie miejsc z ułatwieniami dla osób niepełnosprawnych.

Pierwsza opcja jest ciekawym rozwiązaniem. Wykorzystując zdjęcia użytkowników, sztuczną inteligencję i zdjęcia z Street View można nawigować z poziomu ulicy. Rozszerzona rzeczywistość zaznacza na naszym ekranie poprzez aparat w urządzeniu co znajduje się w naszej najbliższej okolicy. Pozwoli to również „zajrzeć" za zakręt bez rzeczywistego przejścia. Takie rozwiązanie pozwoli użytkownikowi łatwiej rozeznać się w okolicy i szybciej znaleźć interesującego go miejsce.

Drugie rozwiązanie dotyczące stacji ładowania oczywiście będzie wykorzystywane tylko przez właścicieli aut elektrycznych. Użytkownik może nie tylko wyszukać, gdzie znajdują się stacje ładowania, ale także ma możliwość przefiltrowania wyników w celu znalezienia miejsc z szybkim ładowaniem lub tylko z konkretną wersją wtyczki.

Ostatnia nowość, to znajdowanie miejsc na podstawie tego czy ma ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Nie jest to co prawda całkowita nowość, gdyż w niektórych miejscach na świecie funkcjonuje już od 2020 r., ale teraz zostało to wprowadzone na cały świat. Aby dowiedzieć się czy dane miejsce jest przyjazne dla osób z niepełnosprawnością świadczyć będzie charakterystyczny znaczek z osobą na wózku. Jeśli nie ma takich udogodnień wtedy jest przekreślony.

Aby wpisać się na listę z udogodnieniami, to muszą to zrobić właściciele miejsc lub inne osoby, które mogą edytować informacje o danej lokalizacji. Można również sprawdzić czy przy danym lokalu znajduje się parking lub chociaż miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Jak widać Mapy Google rozwijają się i ich twórcy zapowiadają kolejne zmiany oraz ułatwienia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.