Policja szuka radiowozów dla grupy Speed. Mają rozpędzać się do "setki" w 6 sekund

Co najmniej 245 KM i nie więcej niż 6 s od 0 do 100 km/h. To wymagania polskiej Policji co do nowych aut pościgowych dla drogówki. To jednak tylko część dużego zamówienia dla polskich służb, które chcą łącznie kupić 100 nowych radiowozów.

Policja ogłosiła kolejny przetarg na 100 nowych radiowozów. Poszukiwane są zarówno samochody operacyjne, oznakowane, jak i nieoznakowane pojazdy pościgowe dla grupy Speed. Według informacji do jakich dotarł RMF FM policja szuka 83 zwykłych radiowozów operacyjnych oraz 17 samochodów o sportowych osiągach, które mają patrolować drogi z wideorejestratorami. 

Przetarg na policyjne radiowozy - wymagania policji 

W przetargu Policja szuka samochodów o długości co najmniej 430 cm z silnikiem o pojemności powyżej 1450 cm3 i mocy 150 KM lub więcej. Policja wymaga też, aby radiowozy do codziennych patroli rozpędzały się do co najmniej 180 km/h. To dość mało szczegółowe wymagania, zatem wiele marek ma szansę wygrać policyjny przetarg.

Zobacz wideo

Nieco mniejszy wybór będzie już w przypadku 17 radiowozów dla grupy Speed. W tym przypadku samochody mają mieć minimum 470 cm długości i silnik generujący nie mniej niż 245 KM, a prędkość maksymalna ma wynosić nie mniej niż 250 km/h. To jednak nie koniec – radiowozy pościgowe muszą osiągać pierwsze 100 km/h w mniej niż sześć sekund. 

Wiadomo już też, że zwycięzcy policyjnego przetargu, trafią do służby na początku przyszłego roku – takie przynajmniej są założenia polskich służb. 

Więcej o: