Wiesmann przyjmuje zamówienia na nowy model. To elektryczny roadster

Project Thunderball to nowy model Wiesmanna, na który firma przyjmuje już zamówienia za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Project Thunderball to nowy model, który wprowadzi firmę w erę elektryfikacji. Jak mówi przedstawiciel firmy, gdy tylko zaprezentowali go w kwietniu to zalała ich pozytywna reakcja potencjalnych klientów.

Zobacz wideo Ten samochód został przeznaczony do tego, by dawać radość z jazdy - Mazda MX-5 Roadster

Całkowicie elektryczny roadster jest wykonany z włókna węglowego i waży nieco ponad 1700 kg. Tymczasem jego dwa silniki zamontowane z tyłu zapewniają łączną moc 680 KM i moment obrotowy wynoszący 1100 Nm. Wartości te mają zapewnić auto rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w 2,9 s.

Technologia wykorzystana w Thunderballu ma zapewnić ładowanie akumulatora o pojemności 92 kWh przy pomocy szybkich ładowarek o mocy 300 kW. Pomiędzy ładowaniami ma mieć zasięg 500 km.

BMW M850i xDrive CabrioBMW M850i xDrive Cabrio - trochę dla marzycieli

Klienci, którzy zamówią teraz swoje pojazdy, będą pierwszymi w kolejce, gdy produkcja rozpocznie się w 2024 r. w fabryce Wiesmann „Gecko" w Dülmen w Niemczech. Przyszli właściciele będą jednak musieli szybko uzyskać rezerwacje, ponieważ plan zakłada budowę zaledwie 1000 sztuk tego modelu.

Jaka cena? Dosyć wysokie, bo zaczynają się od 300.000 euro.

Więcej o: