Nogi na desce, pozycja leżąca i prowadzenie kierownicy nadgarstkiem. Szokujące nagranie "kierowcy-cyrkowca" z autostrady A1

Jeden z zawodowych kierowców "ustrzelił" na autostradzie A1 innego kierowcę ciężarówki, który najwyraźniej jest niespełnionym cyrkowcem. Mężczyzna podczas jazdy leżał w kabinie, nogi trzymała na górze deski rozdzielczej, a kierownicą operował za pomocą... nadgarstka.

Jeśli spędzacie długie godziny w trasie, na monotonnych autostradach dobrze wiecie, że czasem plecy bolą i doskwiera nuda, ale czy ktoś z was zdecydowałby się podczas jazdy rozsiąść za kierownicą, jak na kanapie podczas oglądania meczu lub filmu? Kierowca lawety przyłapanej na autostradzie A1 w okolicach Łodzi, ewidentnie przesadził w poszukiwaniu wygodnej pozycji.  

 Więcej informacji drogowych znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Mężczyznę jadącego lawetą, nagrał inny zawodowy kierowca z Chorwacji. Na zdjęciach i filmie umieszczonym na jednym z portali społecznościowych widać, jak kierowca samochodu oznakowanego , jak pomoc drogowa obie nogi trzyma skrzyżowane na desce rozdzielczej, a jego pozycja przypomina bardziej pozycję na kanapie w salonie, niż tą jaką powinno się mieć siedząc za kierownicą. 

Post został udostępniony już na kilku "truckerskich" profilach, a koledzy po fachu uwiecznionego na zdjęciach cyrkowca z lawety, nie szczędzili mu niewybrednej krytyki. Trudno się dziwić - wystarczy wyobrazić sobie co by się stało, gdyby trzeba byłoby wykonać nagłe hamowanie lub ominąć przeszkodę. Pół biedy, jeśli zakończyłoby się to na barierze energochłonnej, ale co zostałoby z auta osobowego jadącego przed nonszalanckim kierowcą lawety?

Niestety, takie wybryki kierowców na autostradach nie należą do rzadkości. Kilka tygodni temu pisaliśmy o kierowcy, który postanowił podczas jazdy przygotować sobie śniadanie i wylądował w rowie. Bywają też kierowcy, którzy podczas jazdy oglądają seriale, a nawet pichcą coś na kuchenkach turystycznych.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.