Rusza budowa "łącznika brzeskiego", ważnej drogi dla mieszkańców Małopolski

Tak zwany łącznik brzeski to dwujezdniowa droga, która połączy dwie ważne arterie Małopolski - drogę krajową nr 75 z autostradą A4 w Małopolsce. Trasa będzie jednocześnie obwodnicą Brzeska. Według harmonogramu Generealnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pojedziemy nią w 2024 r.

GDDKiA poinformowała, że dopięto już wszystkie formalności dotyczące budowy łącznika brzeskiego. Teren został przekazany wykonawcy, który ma przystąpić do prac geodezyjnych i przygotowania terenu pod budowę. W początkowej fazie robót na miejscu pojawią się także archeolodzy, którzy wykonają badania na wytypowanym odcinku trasy. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Drugi etap obwodnicy Brzeska, podobnie jak cała przyszła trasa z Brzeska do Nowego Sącza, czyli tzw. sądeczanka, będzie drogą dwujezdniową o ruchu przyspieszonym. Budowany odcinek ma mieć długość ok. 3 km, a trasa połączy funkcjonujące już od 2016 roku rondo (dziś kończy pierwszy etap "łącznika brzeskiego") z drogą nr 75 w okolicy ulicy Adama Mickiewicza.

Zobacz wideo

Budowana właśnie trasa będzie jednocześnie obwodnicą Brzeska – ominie miasto od strony zachodniej. To dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców, ale także wszystkich podróżujących od autostrady A4 w kierunku Nowego Sącza. 

Drogowcy przypominają też, że tzw. łącznik brzeski jest elementem ważnego ciągu komunikacyjnego w Małopolsce. Docelowo cała trasa ma połączyć autostradę A4 z nową drogą do Nowego Sącza, tzw. sądeczanką.

Źródło: Radio Kraków

Więcej o: