Ukradli około 130 katalizatorów. Policja rozbiła polsko-gruzińską szajkę

Katalizatory nadal cieszą się ogromną popularnością wśród złodziei, którzy liczą na szybki zarobek. Krakowska policja rozbiła gang, który trudnił się przestępczym procederem na terenie całej Polski. Grupa składała się z czterech Gruzinów i Polaka.

Policjanci z Komisariatu Policji VI w Krakowie pracowali nad tą sprawą od marca tego roku. Wtedy trafiła do nich sprawa kradzieży katalizatorów z aut zaparkowanych na terenie miasta. Dzięki temu wpadli na trop zorganizowanej grupy przestępczej zamieszanej w ten proceder.

Więcej informacji na temat działań policji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Śledczy szybko ustalili, że za przestępstwami może stać szajka działająca również w innych zakątkach kraju. Członkowie grupy zostali objęci policyjną obserwacją, która naprowadziła funkcjonariuszy na kolejny trop. Krakowscy policjanci zastali na miejscu 23- i 28-letnich obywateli Gruzji, którzy spotkali się z 31-letnim paserem z Polski.

Podejrzani przybyli na miejsce, żeby dobić targu i sprzedać skradzione katalizatory. Funkcjonariusze zabezpieczyli na terenie posesji około 130 katalizatorów skradzionych z samochodów na terenie całej Polski.

Zobacz wideo

Złodzieje katalizatorów zostali zatrzymani przez policję i trafili do aresztu. Po kilku dniach udało się zlokalizować pozostałych członków grupy. Policjanci zatrzymali w Legnicy 24-latka, a w Zawierciu 30-latka, obywatela Gruzji.

Kradzież katalizatorówZłodzieje są kreatywni - nowy sposób kradzieży katalizatorów

Kilka dni temu sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze i zastosował wobec czwórki Gruzinów środek zapobiegawczy - tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Obywatel Polski został objęty policyjnym nadzorem.

Policja powiązała zatrzymane osoby z ponad 30 kradzieżami katalizatorów o łącznej wartości 35 tys. złotych. Kolejne zatrzymania są niewykluczone, ponieważ sprawa jest rozwojowa.

Więcej o: