Volkswagen Touareg ma 20 lat. Do salonów sprzedaży wjeżdża wersja specjalna

Flagowy SUV marki Volkswagen kończy 20 lat. Touareg, który zadebiutował w 2002 roku i obecnie jest oferowany w salonach sprzedaży pod postacią trzeciej generacji, świętuje swoje urodziny wersją specjalną.

Volkswagen Touareg to wszechstronne, pojemne, dobrze wykonane i dynamiczne auto. Wysokie zawieszenie pozwala ze spokojem zjechać na wyboiste ścieżki, a sprawny napęd i odpowiednio duża moc dają poczucie bezpieczeństwa za kierownicą.

Nowa odmiana Touareg Edition 20 powstała na bazie wersji wyposażenia Elegance. Duży SUV wewnątrz wyróżnia się m.in. dostępną tylko w niej skórzaną tapicerkę Savona z czerwonymi przeszyciami, przednimi fotelami z 18-kierunkową, elektryczną regulacją, czarną podsufitką i konsolą środkową z lakierowanymi elementami. Standardem w odmianie Edition 20 jest również Innovision Cockpit, czyli cyfrowe wskaźniki Digital Cockpit oraz nawigacja Discover Premium z 15-calowym wyświetlaczem oraz oświetlenie Ambiente z 30 kolorami do wyboru.

Z zewnątrz Touarega Edition 20 wyróżniają 20-calowe aluminiowe felgi Bogota, dekoracyjne wstawki z logo Edition 20, czarne obudowy lusterek oraz przyciemniane tylne światła w technologii LED.

Na liście wyposażenia dodatkowego znalazły się m.in. 21- i 22-calowe felgi oraz wentylacja foteli przednich (również w połączeniu z funkcją masażu). Do wyboru są cztery lakiery metalizowane – czarny, granatowy, srebrny i szary, jeden perłowy – biały i jeden lakier standardowy – biały.

Klienci mają do wyboru trzy silniki – wysokoprężny 3.0 V6 TDI o mocy 231 KM i 500 Nm lub 3.0 V6 TDI o mocy 286 KM i 600 Nm oraz benzynowe V6 TSI generujące 340 KM i 450 Nm. Jednostki są łączone z 8-biegowymi automatycznymi przekładniami oraz napędem na cztery koła. Odpowiedni zapas mocy umożliwia holowanie przyczep hamowanych o masie do 3,5 tony.

Samochody w wersji specjalnej można już zamawiać w Polsce. Ceny Touarega Edition 20 zaczynają się od 386 780 zł – tyle kosztuje auto z podstawowym 231-konnym silnikiem wysokoprężnym.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.