Ceny benzyny i oleju napędowego mocno w dół. Można zapomnieć o 8 zł za litr?

Ceny benzyny i oleju napędowego w ostatnich dniach zauważalnie spadły, a do tego dochodzą dodatkowe rabaty na sieciowych stacjach. To największe spadki od kryzysu wywołanego początkiem wojny na Ukrainie. Nie zmienia to faktu, że nadal poziom cen jest rekordowo wysoki.

Ceny ropy naftowej i paliw w krajowej sprzedaży hurtowej mocno spadły w ostatnich tygodniach, co nie pozostało bez wpływu na wysokość cen na rynku detalicznym. W najnowszym raporcie przygotowanym przez e-petrol możemy zauważyć, że średnia cena oleju napędowego spadła w ostatnim tygodniu o 15 groszy. Za litr trzeba zapłacić średnio 7,74 zł. Tyle samo kosztuje obecnie benzyna bezołowiowa, której cena spadła w ciągu tygodnia o 8 groszy.

Więcej informacji na temat rynku paliw znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Właściciele samochodów z instalacją LPG również mają powody do zadowolenia. Aktualnie średnia cena litra autogazu kosztuje 3,45 zł – o 4 grosze taniej niż przed tygodniem. Tendencja spadkowa jest zauważalna, a do tego wiele sieciowych stacji wprowadziło wakacyjne rabaty na paliwo. W zależności warunków promocji, kierowcy mogą zaoszczędzić kolejne kilkadziesiąt groszy na litrze.

Najtańsze paliwo na mapie Polski znajdziemy aktualnie w województwie świętokrzyskim, gdzie benzyna 95-oktanowa i LPG jest najtańsze – 7,68 zł i 3,35 zł/l. Najtańszy olej napędowy jest aktualnie dostępny w województwie łódzkim – 7,70 zł/l.

Zobacz wideo

Z kolei najdroższa benzyna Pb95 jest w województwie lubuskim i na Podkarpaciu – litr kosztuje przeciętnie 7,78 zł. W lubuskim ceny oleju napędowego są również najwyższe - litr kosztuje 7,79 zł. Najdroższy autogaz znajdziemy na Dolnym Śląsku - 3,64 zł/l.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.