Chińska "Bestia" pojawiła się na drogach. Projekt jest owiany ścisłą tajemnicą

Po raz pierwszy na publicznych drogach w Chinach pojawiła się zupełnie nowa limuzyna opracowana przez firmę Hongqi na potrzeby komunistycznego rządu. Samochód skrywający się pod kryptonimem N701 służy do transportu najważniejszych osób w Państwie. To chiński odpowiednik Cadillaca One, czyli amerykańskiej "Bestii".

Projekt, nad którym pracują inżynierowie chińskiej marki jest owiany tajemnicą. Model skrywa się pod kryptonimem N701. Jak dotąd widziano tylko jeden egzemplarz, którym podróżowała najważniejsza osoba w Chinach. Pojazd transportował Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga podczas podroży do Hongkongu.

Więcej informacji na temat chińskiej motoryzacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiadomo tylko tyle, że firma wyprodukuje zaledwie 50 egzemplarzy w ciągu następnej dekady, a każdy z nich będzie wykorzystywany w celach urzędowych.

Chińskie źródła donoszą, że samochód ma ponad pięć metrów długości. Proporcje samochodu wskazują, że priorytetem przy projektowaniu było zachowanie przestronności w tylnej części kabiny. Przód modelu N701 mocno nawiązuje do luksusowego sedana H9, produkowanego przez markę Honqi. Auto ma wielki, chromowany grill przypominający trochę samochody marki Rolls-Royce. Przednie reflektory w prezydenckiej limuzynie są jednak większe niż w modelu H9.

Zobacz wideo Volkswagen ID.5 - testujemy samochód, z którym możesz porozmawiać

Na masce i przednich nadkolach pojawił się motyw czerwonej flagi Honqi. Znajdziemy także małe uchwyty na flagi na błotnikach. Auto stoi na wielkich, chromowanych kołach. Tylna część nadwozia nie jest już taka spektakularna jak przód. Prostokątne światła w technologii LED, chromowane końcówki wydechu oraz stosunkowo krótki zwis tylnych sprawiają wrażenie przeszczepionych z innego modelu.

 

Samochód Honqi N701 używany przez najwyższych urzędników państwowych to projekt objęty ścisłą tajemnicą niczym „Bestia" – Cadillac One, którym podróżuje Prezydent USA. Producent nie zdradza żadnych szczegółów technicznych. Zagraniczne źródła podejrzewają, że pod maską pracuje turbodoładowany silnik V8 lub V12. Marka Hongqi ma takie jednostki w swojej ofercie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.