Pędził Mercedesem 182 km/h. Policjanci dali piratowi nauczkę

Policjanci drogówki, którzy w swojej codziennej pracy przyglądają się m.in. kierowcom łamiącym dozwolone limity prędkości, dali nauczkę kolejnemu zmotoryzowanemu.

Od początku 2022 roku brawurowe zachowania kierowców są karane wysokimi mandatami. Wystarczy wsiąść za kierownicę pojazdu, rozwinąć wysoką prędkość i w takich okolicznościach zostać przyłapanym przez policjantów. Mundurowi, którzy w swojej codziennej służbie zwracają uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym, każdego dnia wyłapują zmotoryzowanych ze zbyt ciężką nogą.

Wrocławscy policjanci patrolując Autostradową Obwodnicę Wrocławia oraz odchodzący od niej Łącznik Długołęka, zwrócili uwagę na kierującego osobowym Mercedesem. Pojazd na drodze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h przemieszczał się z prędkością 182 km/h. Stróże prawa niezwłocznie dokonali zatrzymania.

Mercedesa prowadził 33-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 82 km/h został ukarany zgodnie z obowiązującym taryfikatorem. Otrzymał mandat w kwocie 2500 zł, a do jego konta zostało przypisanych 10 punktów karnych.

Potrącenie pieszego w w Zawadzkiem na ul. OpolskiejBrutalne potrącenie 22-latka na przejściu dla pieszych. Jest wideo

Policjanci wydając komunikat prasowy na temat tego zatrzymania, tradycyjnie wystosowali do zmotoryzowanych apel o rozsądek oraz przypomnieli, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Niestosowanie się do przepisów w zakresie ograniczeń szybkości, jest jednym z najczęściej popełnianych błędów przez zmotoryzowanych. Szczególnie niebezpieczna jest brawurowa jazda w obszarze zabudowanym. Jeśli kierowca zostaje przyłapany na poruszaniu się z prędkością wyższą o ponad 50 km/h, musi liczyć się z wysokim mandatem i przede wszystkim czasową utratą prawa jazdy.

Zobacz wideo
Więcej o: