Wyciekły niekorzystne zdjęcia kokpitu Tesli Cybertruck. Elon Musk: "najlepszy produkt Tesli"

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia wnętrza w prototypowym egzemplarzu Tesli Cybertruck. Elektryczny pickup od Elona Muska zaskakuje, ale tym razem negatywnie. Całość wygląda jak projekt poskładany na ostatnią chwilę.

Tesla Cybertruck została określona mianem „najlepszego produktu Tesli". Tych słów nie powiedział nikt przypadkowy, tylko sam twórca - Elon Musk. Gdy spojrzymy na pierwsze zdjęcia prezentujące kokpit samochodu, które właśnie wyciekły do sieci - można mieć spore wątpliwości.

Więcej informacji na temat motoryzacyjnych nowości znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Wnętrze elektrycznego pickupa wygląda jak poskładane z przypadkowych elementów, które akurat znalazły się na magazynie. Zamiast tradycyjnej kierownicy zainstalowano wolant zapożyczony z Tesli Model S lub X, a na wielkim wyświetlaczu można zobaczyć oprogramowanie z Modelu X. Z kolei podłokietnik i schowek wyglądają bardzo surowo niczym wyciosany klocek. Na tym etapie nie wiadomo, czy było to celowe działanie projektantów, czy tylko wersja robocza, która ulegnie zmianie.

Zobacz wideo

Na zdjęciach opublikowanych wcześniej można było zobaczyć, jak prezentuje się nadwozie nowego pickupa. Do futurystycznej, ale bardzo surowej bryły trochę nie pasują zaokrąglone lusterka, które będzie można zdemontować i korzystać z kamer zamontowanych w nadkolach.

Karoseria Tesli Cybertruck ma być wykonana z bardzo wytrzymałej stali. Jakiś czas temu firma IDRA, zajmująca się dostawą maszyn odlewniczych dla Tesla, pochwaliła się uruchomieniem swojego najnowszego urządzenia, które obsługuje nacisk do 9 kiloton.

Na oficjalną premierę Tesli Cybertruck trzeba jeszcze poczekać, choć Elon Musk zarzeka się, że auto trafi do produkcji i sprzedaży jeszcze w tym roku. Samochód będzie konkurować z Fordem F-150 Lightning oraz Rivianem R1T.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.