Hybrydowa Toyota Highlander spodobała się Polakom. 2000 sprzedanych sztuk od premiery

Polacy polubili hybrydową Toyotę Highlander. Od momentu jej premiery zamówiono 2000 sztuk.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Hybrydowa Toyota Highlander zadebiutowała w polskich salonach w styczniu 2021 r. W kwietniu tego roku przekroczono 2000 sprzedanych sztuk.

Zobacz wideo Nowy SUV Toyoty - to największy pojazd tej marki w europejskim portfolio

Dokładniej rzecz biorąc, do końca ubiegłego miesiąca hybrydowy Highlander od momentu premiery został zamówiony w ilości 2116 szt. Wszystkie sprzedane auta miały układ hybrydowy 2.5 Hybrid Dynamic Force o mocy 248 KM z automatyczną przekładnią e-CVT i napęd na cztery koła AWD-i.

Polacy najchętniej wybierają wersję Executive, czyli najwyższą wersję tego modelu. Stanowi ona 56 proc. wszystkich zamówień. Wersję Prestige z pakietem Tech wybrało 39 proc. nabywców, zaś podstawową konfigurację Prestige tylko 5 proc. kupujących.

Z ośmiu wersji kolorystycznych najpopularniejsze lakiery nadwozia to Moon Dust (22 proc. egzemplarzy), Attitude Black (18 proc. egzemplarzy) i Royal Grey (17 proc. egzemplarzy).

Highlander to największy SUV w europejskiej ofercie Toyoty. Jest to 7-osobowy model zbudowany na platformie TNGA-K. Highlander mierzy 4966 mm długości i może zmieścić do 1909 l bagażu za przednim rzędem siedzeń. Jest zatem większy i pojemniejszy od terenowego Land Cruisera.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.