Tom Hanks sprzedaje swojego Fiata 126p. Zasili akcję charytatywną

Biały Fiat 126p należący do Toma Hanksa został wystawiony na aukcję. Dochód ze sprzedaży samochodu trafi do osób wspierających kombatantów wojennych. Aktualna cena "malucha" dobiła już do 25 000 dolarów.

Akcja z białym Fiatem 126p rozpoczęła się w 2016 roku, gdy amerykański aktor sfotografował się z takim samochodem na planie w Budapeszcie. Historią zainteresowały się polskie media, a pomysłodawczyni akcji „Nie wypada nie pomagać" zorganizowała akcję przekazania samochodu dla aktora. Przy okazji organizowano wsparcie dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Więcej informacji o samochodach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Do projektu dołączyli: biznesmen i sportowiec Rafał Sonik, firma Carlex Design oraz BB Oldtimer Garage. Dzięki ofiarności sponsorów udało się całkowicie odremontować białego Fiata 126p z 1974 roku i doprowadzić go do stanu idealnego. Uroczyste przekazanie samochodu dla Toma Hanksa nastąpiło 30 listopada 2017 roku w rezydencji polskiego Konsula Generalnego w Los Angeles.

Toyota FJ40 Land Cruiser Toma HanksaJeden z najbardziej lubiany aktorów Hollywood sprzedaje swoją Toyotę

Aktor postanowił właśnie przekazać „Malucha" organizacji Hidden Heroes, aby nadal jeździł po Ameryce i czynił dobro. Trafi na aukcję, z której środki zostaną przekazane rodzinom i przyjaciołom osób sprawującym opiekę nad amerykańskimi weteranami wojennym.

Zobacz wideo

Tom Hanks nie użytkował zbyt intensywnie małego Fiata, ale na pewno o niego dbał. Na liczniku jest zaledwie 500 kilometrów przebiegu, a samochód przeszedł już serwis w Stanach Zjednoczonych. Wyczyszczono i wyregulowano w nim gaźnik, zamontowano nowy akumulator i filtr paliwa, a także wymieniono olej. Nowy nabywca otrzyma komplet zapasowych świec zapłonowych i stylowe, skórzane rękawiczki. Na pamiątkę będzie mógł zachować komplet dokumentów.

Aktualna cena za wyjątkowego Fiata 126p wystawionego na portalu Bring a Trailer wynosi już 25 000 dolarów, co w przeliczeniu daje prawie 110 tys. złotych. Aukcja potrawa jeszcze sześć dni.

 
Więcej o: