Toyota oferuje pakiet antykradzieżowy dla swoich samochodów. Znaczone części

Zabezpieczenia antykradzieżowe Toyoty chronią nie tylko cały samochód, ale także poszczególne części.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Toyota oferuje pełen pakiet zabezpieczeń antykradzieżowych. Składa się on z trzech elementów.

Zobacz wideo W momencie wprowadzenia do sprzedaży wyglądała jak pojazd z przyszłości. Recenzujemy toyotę C-HR

Pierwszym z nich jest Meta System w technologii Bluetooth Low Energy. Dzięki zastosowaniu wielopunktowej blokady rozproszonej, uniemożliwiającej nieautoryzowane przejęcie lub sklonowanie sygnału uruchamiającego silnik, system ma bardzo wysoki poziom skuteczności. W przypadku kradzieży lub zgubienia kluczyków, kierowca jest identyfikowany przy pomocy karty autoryzacyjnej funkcjonującej w technologii Bluetooth Low Energy.

Meta System kosztuje 1995 zł, obecnie jednak trwa promocja i przy modelach Yaris, Yaris Cross, Corolla, Toyota C-HR, Camry, RAV4, Highlander i Land Cruiser kosztuje 200 zł.

Na drugim miejscu jest znakowanie SelectaDNA. Jest to system kryminalistycznego znakowania pojazdów i poszczególnych części technologią syntetycznego DNA z mikroznacznikami. Umożliwia identyfikację samochodów przy pomocy prostych technik policyjnych. Informacja o tym, że auto jest oznaczone informują naklejki na szybach.

Ostatni element, które zostały zabezpieczone to koła. Wszystkie nowe Toyoty, które w standardzie wyposażone są w felgi aluminiowe, otrzymują chromowane nakrętki antykradzieżowe.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.