Dobre wieści dla fanów japońskich SUV-ów. Mitsubishi ASX wróci na nasz rynek

Swego czasu Mitsubishi ASX było jednym z najpopularniejszych SUV-ów na polskim rynku. Pewnie dlatego wielu kierowców nad Wisłą poczuło smutek, że auto zniknęło z oferty. Mamy dla nich dobre informacje.

Mitsubishi ASX wróci do Europy

Mitsubishi Motors ma bogaty dorobek w obszarze SUV-ów i było pierwszym producentem, który zaoferował w segmencie SUV-ów hybrydę ładowaną z gniazdka (Plug-in Hybrid), wprowadzając Outlandera PHEV, a teraz Eclipse Cross PHEV. Formuła pojazdu typu SUV cieszy się rosnącym zainteresowaniem w Europie, dlatego w momencie, kiedy hybrydy typu Plug-in stają się popularnym środkiem transportu, zamierzamy wykorzystać to dziedzictwo w kolejnej generacji model

- komentuje najnowsze informacje o powrocie ASX-a Frank Krol, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe. Dostaliśmy właśnie oficjalne potwierdzenie, że Mitsubishi ASX wróci do Europy na wiosnę 2023 roku.

Więcej informacji o premierach samochodów znajdziesz na stronie głównej gazety.pl

Zobacz wideo

Nowe Mitsubishi ASX - co już wiemy?

Mitsubishi ASX idealnie wstrzeliło się w zmieniające się trendy na europejskim rynku. Mały kompaktowy SUV z Japonii przyjechał do Europy w 2010 roku i kształtował coraz popularniejszy segment aut tego typu. Licznik sprzedaży osiągnął prawie 380 tysięcy. To naprawdę dobry wynik na kontynencie zdominowanym przez rodzimych producentów.

Do premiery najnowszej generacji zostało jeszcze sporo czasu (ponad rok), więc szczegóły będą ujawniane w najbliższych miesiącach. Na razie zdradzono, że nowe Mitsubishi ASX powstanie na bazie platformy CMF-B, opracowanej przez Alians Renault-Nissan-Mitsubishi, a jego produkcja odbywać się będzie w zakładach Renault w Valladollid w Hiszpanii.

Mitsubishi podaje też, że ASX będzie oferował obszerną listę wyposażenia, obejmującą najnowsze rozwiązania techniczne oraz pełną gamę układów napędowych, w tym hybrydę ładowaną z zewnętrznego źródła (PHEV) i pełną hybrydę (HEV).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.