Dobry wynik sprzedaży Alfy Romeo w Polsce. 2021 r. rekordowy dla włoskiego producenta

Alfa Romeo w Polsce uzyskała rekordowe wyniki sprzedaży w 2021 r. Stelvio hitem marki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Alfa Romeo w Polsce ma powody do zadowolenia. W 2021 r. włoski producent odnotował rekordową ilość rejestracji nowych samochodów w naszym kraju.

Zobacz wideo Alfa Romeo Giulia GTA oficjalnie

W minionym roku, Alfa Romeo sprzedała w naszym kraju 1749 samochodów. Tym samym jest to wzrost o 30 proc. w porównaniu do roku poprzedzającego.

Hitem sprzedaży został SUV Stelvio. Sprzedano go w ilości 1210 szt., zatem również odnotowano wzrost na poziomie 50,9 proc. w stosunku do roku 2020. Zeszły rok był zarazem rekordowy dla tego modelu pod względem ilości egzemplarzy od debiutu na rynku w 2017 r.

Alfa Romeo Giulia znalazła 490 nabywców. To również najlepszy wynik sprzedaży do debiutu na rynku w naszym kraju w 2016 r.

Powyższe wyniki uplasowały Polskę na czwartym miejscu w Europie. Wyprzedzają nas jedynie Włochy, Niemcy i Hiszpania. W Polsce od zeszłego roku obowiązuje 5-letnia gwarancja na samochody włoskiego producenta.

Przedstawiciele Alfy Romeo spodziewają się także dobrego roku 2022. Już w połowie tego roku zadebiutuje nowy SUV marki – Tonale.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.