Policja z Nowego Jorku zamawia Mustangi Mach-E. Nie tylko policja będzie z nich korzystać

Ford Mustang Mach-E to jedno z najbardziej udanych dzieł ostatnich lat spod znaku błękitnego owalu. Nic więc dziwnego, że policja z Nowego Jorku zamówiła akurat ten model jako radiowozy. Zresztą nie tylko oni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Mustang Mach-E, który ma dołączyć do floty miasta liczącej prawie 30.000 pojazdów, będzie używany przez kilka urzędów i departamentów, w tym Departament Policji Nowego Jorku, Biuro Szeryfa Miasta Nowy Jork, Departament Parków i Rekreacji, Departament Ochrony Środowiska oraz Biuro Naczelnego Lekarza.

Zobacz wideo W Mustangu Mach-E, duch Mustanga nie zginął. Sprawdzamy forda nowej ery

Miasto ma odebrać 184 pojazdów do 30 czerwca. Wyda na ten cel 11,5 mln dolarów. Dokładniej zdecydowano się na Mustanga Mach-E GT, który ma dwusilnikowy napęd na wszystkie koła i wytwarza łączną moc 487 KM oraz moment obrotowy 813 Nm. Dzięki temu crossover przyspiesza od 0 do 96 km/h w 3,8 sekundy i ma zasięg 435 km na jednym ładowaniu.

Mach-E zastąpią pojazdy napędzane paliwem i są małym krokiem w kierunku elektryfikacji floty NYPD składającej się z ponad 6200 „lekkich pojazdów służbowych".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.