Leszek K., znany kierowca rajdowy, zatrzymany przez prokuraturę. Nie poszło o przepisy

Znany kierowca rajdowy Leszek K. został zatrzymany na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Istnieje podejrzenie, że działał w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami podatkowymi.

Więcej informacji ze świata motoryzacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak ustalił RMF FM, znany polski kierowca rajdowy Leszek K., został zatrzymany na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Istnieje wobec niego podejrzenie popełnienia przestępstwa. Leszek K. w latach 2015-2016 miał działać w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami podatkowymi, które były jednak powiązane z motoryzacją.

Kupić tanio, sprzedać drogo

Podejrzani mieli zakładać fikcyjne spółki (zarejestrowane nie tylko w Polsce), które wystawiały tzw. "puste" faktury. Działalność grupy polegała na sprzedaży samochodów, których wartość była zaniżana o podatek VAT i akcyzę, co - dzięki wewnątrzwspólnotowym przepisom - przynosiło oskarżonym spore zyski. Przestępcy mieli sprowadzać auta zza granicy, ale także kupować je w autoryzowanych salonach w Polsce.

Policja zatrzymała sześć osób, wobec których prokuratura złożyła wniosek o tymczasowy areszt. Za zarzucane im czyny grozi im do 15 lat więzienia.

Leszek K. podejrzany o wyłudzanie podatku Vat wz. z handlem samochodamiLeszek K. podejrzany o wyłudzanie podatku Vat wz. z handlem samochodami Fot. Jakub Ociepa / Agencja Wyborcza.pl

Leszek K. zatrzymanyLeszek K. zatrzymany Fot. Tomasz Waszczuk / Agencja Wyborcza.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA