Tesla podbija TikToka. Na pustym cmentarzu "widzi martwych ludzi"

Pewnie gdyby nie Halloween, to ten filmik przeszedłby bez większego echa. Widząca pieszych (zmarłych?) Tesla bije jednak rekordy popularności. Tak, nagranie opublikowano na TikToku.

Krótki filmik rozbił internetowy bank

Nie do końca rozumiemy fenomen Tik Toka i krótkich filmików w tym stylu, ale trudno obok takich liczb przejść obojętnie. 22-sekundowe nagranie użytkownika @nojumper dosłownie podbija sieć. Wrzucony tuż przed weekendem z Halloween rozszedł się wirusowo po całym, nie tylko amerykańskim internecie. Ma już prawie dziesięć milionów wyświetleń, ponad 700 tysięcy polubień i ponad 6300 komentarzy. Zobaczcie sami:

Czasem warto przeczytać lub obejrzeć coś luźniejszego. Na stronie głównej gazety.pl codziennie znajdziesz kilka ciekawostek

"I see dead people". O co chodzi systemowi Tesli?

Hasło "widzi martwych ludzi" to oczywiście nawiązanie do słynnego filmu "Szósty zmysł" z 1999 r. z Bruce'm Willisem w roli głównej. Jadąca po pustym cmentarzu Tesla wyświetla na ekranie ikonki ludzi, jakby ktoś rzeczywiście tam był. W kontekście Halloween kojarzy się to oczywiście z duchami i pewnie stąd aż taka popularność filmiku. Swoje robi także przerysowana reakcja ludzi w samochodzie i stosowne hasztagi (#spooky i #halloween), które idealnie wcelowały filmik

Wyjaśnienie jest jednak zapewne znacznie prostsze. Niektórzy sugerują, że systemy Tesli z filmu są po prostu uszkodzone. Bardziej prawdopodobnie jednak, że samochód po prostu nie rozpoznaje nagrobków. Widzi, że coś się obok niego znajduje i zakłada, że skoro jest to obiekt za mały na samochód czy motocykl, to na ekranie wyświetla pieszego. Inżynierowie Tesli testowali samochód i Autopilota w przeróżnych wersjach, ale wątpimy, żeby którąkolwiek trasę testową wytyczono przez cmentarz. Jeśli wszystko działa poprawnie, to auto na ekranie potrafi wyświetlać otoczenie - pieszych, osobówki, ciężarówki czy motocyklistów.

Zobacz wideo Elon Musk tweetuje, a z rynku odpływają miliardy. Szef Tesli znów igra z ogniem [TOPtech]
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.