Ostrowiec Świętokrzyski z obwodnicą. Już niedługo ruszy budowa

Wojewoda Świętokrzyski wydał pozwolenie na budowę obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego.

Pozwolenie na realizację inwestycji otwiera procedurę przekazywania nieruchomości pod drogę, a w konsekwencji do rozpoczęcia robót budowlanych. W konsekwencji tego, grunty przechodzą na rzecz Skarbu Państwa, a rzeczoznawcy określą wysokość odszkodowań dla dotychczasowych właścicieli.

Zobacz wideo Przejazd nowym tunelem pod Ursynowem. GDDKiA opublikowała film

Umowa na realizację obwodnicy została podpisana w lipcu zeszłego roku. Inwestycję realizuje konsorcjum firm Fabe Polska i SP Sine Midas Stroy. Wykonawca ma 36 miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie drogi z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót budowlanych.

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego powstaje w ciągu DK nr 9. Wybudowany zostanie odcinek jednojezdniowej drogi klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) o długości około 2,7 km. Droga będzie przebiegać nową trasą. W ramach inwestycji planowana jest m.in. budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu DK9 w istniejącą trasę. 

Obecnie DK9 przebiega przez Ostrowiec Świętokrzyski miejskimi ulicami. Ruch tranzytowy zostanie wyłączony z tkanki miasta i przekierowany na budowaną obwodnicę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.