Ile kosztuje prawo jazdy? Wszystko zależy od kategorii i... miasta!

Ile kosztuje prawo jazdy? Zanim odpowiemy na pytanie, warto zdać sobie sprawę z tego, że całościowy koszt to nie tylko egzamin. To też - a właściwie przede wszystkim - cena kursu na prawo jazdy.

Ile kosztuje prawo jazdy kat. A1?

Prawo jazdy kat. A1 pozwala na kierowanie motocyklami o pojemności do 125 ccm i mocy do 11 kW. Co więcej, osoba przystępująca do egzaminu na tą kategorię musi mieć ukończony 16. rok życia - przy czym przed pełnoletnością powinna uzyskać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Ile kosztuje kurs na prawo jazdy kat. A1? Ceny zależą od wybranego regionu w Polsce. Bo o ile np. w Pruszkowie udział w kursie kosztuje 1800 złotych, o tyle w Warszawie kwota może urosnąć nawet do 2100 - 2200 złotych.

Ile kosztuje egzamin na prawo jazdy kat. A1? Ceny są jednolite w całej Polsce. Część teoretyczna wymaga opłaty na poziomie 30 zł, a praktyczna 180 zł. W sumie daje to kwotę 210 złotych.

Zobacz wideo Na obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Stracił prawo jazdy

Ile kosztuje prawo jazdy kat. B?

Pisząc o prawie jazdy, większość kierowców ma w domyśle najpopularniejszą kategorię B. To na jej podstawie prowadzący może zasiąść za kierownicą pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony. Poza tym jeżeli kierowca ma prawo jazdy B co najmniej 3 lata, może też prowadzić pojazdy kat. A1.

Ile kosztuje kurs na prawo jazdy kat. B? W tym przypadku ceny wahają się od 1800 do nawet 2600 zł. A do sumy tej doliczyć należy jeszcze koszt egzaminu. W tym przypadku pełna opłata egzaminacyjna to 170 zł - 30 zł część teoretyczna i 140 zł część praktyczna.

Ile kosztuje prawo jazdy kat. C?

Aby uzyskać prawo jazdy kat. C, kierowca musi przede wszystkim posiadać prawo jazdy kat. B. To jednak nie koniec wymogów. Kandydat musi mieć co najmniej 21 lat - 18 lat w przypadku osób, które uzyskały kwalifikację wstępną określoną w przepisach rozdziału 7a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym. Jakimi pojazdami można jeździć z prawem jazdy kat. C? Pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony, z wyjątkiem autobusu.

Kurs na prawo jazdy kat. C jest jednym z najdroższych. W zależności od części kraju i miasta za udział w szkoleniu zapłacić należy od 2900 do 3500 zł. Ile kosztuje egzamin na prawo jazdy kat. C? W sumie opłata wynosi 230 zł - 30 zł za część teoretyczną i 200 zł za część praktyczną.

Ile kosztuje prawo jazdy kat. C+E?

Prawo jazdy kat. C+E uprawnia do kierowania zestawem pojazdów składającym się z pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony i przyczepy. Jakie wymogi są stawiane przed kandydatami? Muszą posiadać prawo jazdy kat. C oraz mieć co najmniej 21 lat. Granica wieku jest obniżana do 18 lat dla osób, które uzyskały kwalifikację wstępną określoną w przepisach rozdziału 7a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym.

Ile kosztuje kurs na prawo jazdy kat. C+E? Ceny w zależności od regionu wahają się od 2600 do 3700 złotych. Ile kosztuje egzamin na prawo jazdy kat. C+E? Opłata wnoszona w WORD-zie wynosi 245 zł. W tym przypadku egzamin odbywa się wyłącznie w części praktycznej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.