Kia ma nowe logo i rekord Guinnessa. To zapowiedź poważnych zmian

Mówi się "nowy rok, nowy ja". Z podobnego założenia wyszła Kia, bo z początkiem 2021 r. producent ogłosił zmianę logo. To zapowiedź transformacji, która czeka koreańskie samochody.

Kia ogłosiła wprowadzenie nowego logo. Zmiana ma symbolizować nadchodzącą transformację i nowe cele marki. Kia ma ambitny cel - zamierza zostać liderem branży motoryzacyjnej. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią nowe logo przypomina odręczny podpis. Ciągła linia ma być wyrazem tego, że Kia chce inspirować, a symetria - świadczyć o pewności marki w dążeniu do celu.

Zobacz wideo

Wprowadzenie nowego logo wynika ze strategii biznesowej "Plan S" ("S" jest skrótem od wyrazu "shift" oznaczającego "zmianę") zaprezentowanej w 2020 roku. Aby zostać jednym z liderów na arenie motoryzacyjnej, marka chce skoncentrować się na popularyzacji samochodów elektrycznych i na wprowadzeniu usług związanych z mobilnością. Kia zamierza dostosować swoje działania do potrzeb nawet małych grup klientów, a także do specyfiki poszczególnych regionów.

Kia nowe logo 2021Kia nowe logo 2021 Kia

Nowe logo Kia odzwierciedla dążenie marki do tego, aby zostać liderem zmian oraz innowacji. Branża motoryzacyjna przeżywa okres gwałtownych przemian, które Kia zarówno kształtuje, jak i dostosowuje się do nich. Nowe logo jest wyrazem naszego pragnienia do inspirowania klientów w miarę, jak zmieniają się ich potrzeby w zakresie mobilności, a także naszych pracowników, aby potrafili sprostać wyzwaniom, przed którymi stoimy w szybko zmieniającej się branży

- powiedział Ho Sung Song, Prezes i Dyrektor Generalny Kia.

Dotychczasowe hasło reklamowe marki Kia brzmiało "The Power to Surprise". Z nowym logo przyszedł także nowy slogan. Nowe motto marki brzmi "Movement that inspires".

Nowe logo zostało zaprezentowane podczas pokazu pirotechnicznego nad miastem Incheon w Korei. 303 drony wystrzeliły setki fajerwerków podczas synchronicznego pokazu. Przy okazji został ustanowiony nowy rekord Guinnessa w kategorii „liczba dronów wykorzystanych do pokazu fajerwerków”. Pokaz można zobaczyć na oficjalnym kanale marki Kia na YouTubie.

 

Nowa strategia od 15 stycznia

Szczegóły dotyczące nowej strategii, celu i filozofii marki zostaną przedstawione podczas światowego wydarzenia "New Kia Brand Showcase". Odbędzie się ono w piątek, 15 stycznia, o godzinie 1:00 w nocy czasu europejskiego. Transmisję będzie można obejrzeć na kanale marki Kia na YouTubie.

Kia nowe logo 2021Kia nowe logo 2021 Kia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.