Pierwsza stacja benzynowa pod marką Orlen otwarta w Niemczech. "To ważny krok do pełnego rebrandingu"

Pierwsi klienci mogą już kupować paliwo na stacji z logo Orlen pod Berlinem. To pierwsza stacja benzynowa pod marką Orlen, która ruszyła w Niemczech. Do tej pory koncern był rozpoznawalny w tym kraju pod nazwą "Star".
Zobacz wideo Kto jest lepszym kierowcą - kobieta czy mężczyzna?

Największa polska firma PKN Orlen poza naszym krajem działa również na Litwie, w Czechach, Słowacji i w Niemczech, gdzie jest obecna już od 2003 roku. W ostatnim z państw firma prowadzi składającą się z 565 stacji paliw sieć "Star" obecną w każdym z landów.

Pierwsza stacja pod marką Orlen w Niemczech

Teraz PKN Orlen pochwalił się teraz otwarciem pierwszej stacji w Niemczech pod marką Orlen. Do tej pory u naszego zachodniego sąsiada przedsiębiorstwo nie otwierało stacji pod tą samą nazwą, co w Polsce.

Pierwsza stacja pod marką Orlen w NiemczechPierwsza stacja pod marką Orlen w Niemczech fot. materiały prasowe Orlen

Nowa stacja znajduje się w Seeberg-Ost, przy autostradzie nr 10 pod Berlinem. Działa w koncepcie cafe i O!Shop. Oznacza to, że poza zakupem paliwa klienci mogą zrobić zakupy, a także skorzystać z oferty gastronomicznej, obejmującej dania gorące, np. hot dogi, zupę, kiełbaski na ciepło, czyli popularne bockwurst, jak również kanapki, sałatki, świeżo wyciskane soki i kawę - tłumaczy Orlen.

Nowa stacja ważnym krokiem do pełnego rebrandingu

Orlen od listopada 2019 roku stara się o ujednolicenie wizerunku firmy na różnych rynkach, na których działa. Koncern tłumaczy, że nowa stacja w Niemczech jest bardzo istotnym krokiem w tym kierunku.

PKN ORLEN ma ogromny potencjał. Chcemy go w pełni wykorzystać również za granicą z korzyścią dla firmy, a także polskiej gospodarki. Na niemieckim rynku jesteśmy obecni od dawna ciągle zwiększając w nim udział. Aktywnie działamy w tym kierunku, otwierając pierwszą w Niemczech stację pod marką ORLEN. Podjęliśmy wiele działań wzmacniających naszą rozpoznawalność i one teraz procentują. Niemieccy klienci chętnie wybierają nasze stacje, ponieważ kojarzą je z profesjonalizmem, wysoką jakością usług i produktów 

- mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN w komunikacie.

Pierwsza stacja pod marką Orlen w NiemczechPierwsza stacja pod marką Orlen w Niemczech fot. materiały prasowe Orlen

W ostatnich miesiącach w ramach cobrandingu na wszystkich stacjach w Niemczech, Czechach oraz na Słowacji do lokalnych brandów star i Benzina dołączył logotyp Grupy Orlen. Tym samym wszystkie dystrybutory, pylony cenowe oraz ekrany wewnątrz stacji zostały oznaczone logo Orlen. Na Liwie, gdzie polski koncern również jest obecny, wszystkie stacje działają pod tą samą nazwą, co w Polsce.

Więcej o:
Komentarze (6)
Pierwsza stacja benzynowa pod marką Orlen otwarta w Niemczech. "To ważny krok do pełnego rebrandingu"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gosc

  Oceniono 4 razy 2

  a czy burmistrz obesrajtek zna język niemiecki ???? ----bo jeżeli nie to marny ten jego interesik .

 • Gość: Nick

  Oceniono 3 razy 1

  Przeciez jak Orlen przejal stacje od Arala z 15 lat temu to byly one pod brandem Orlen! A potem zmienili na Star! A teraz z powrotem Orlen!

 • Gość: nutria

  0

  Orlen nie mógł do tego roku sprzedawać pod swoją marką, ponieważ w logo znajduje się orzeł, który urzędnikom zbyt mocno kojarzył się z niemiecką „wroną” z okresu II wojny światowej. Od tego roku przepisy wymarły, więc rebranding jest możliwy. W Hamburgu jeszcze do zeszłego roku była stacja Orlenu z zasłoniętą workiem na śmieci głową orła;)

 • Gość: Seba

  Oceniono 4 razy 0

  Były stacje pod szyldem Orlen. Zmienili nazwę na star bo na Orlenie nie chcieli Niemcy kupować. Wiec to nic nowego

 • Gość: Gość

  0

  Taa, ktoś się nie przygotował, jakieś 15 lat temu na ~ Potsdamer straße - była stacja Orlen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX