Mercedes-AMG G 63 Carlex Design. Mają rozmach!

Polski tuner po raz kolejny wziął się za ikonicznego Mercedesa klasy G. To bardzo wdzięczny obiekt do modyfikacji, zwłaszcza w wersji AMG. Tym razem został zmieniony tak, aby przypominał luksusowy jacht.

Można się sprzeczać, czy kreacje firmy Carlex Design nie wykraczają poza granice dobrego gustu, ale trzeba przyznać, że modyfikacje są wykonane z niezwykłą dbałością o detale i bardzo wysokiej jakości. Tuner z Czechowic-Dziedzic robi furorę na całym świecie, a Mercedes-AMG G 63 Yachting Edition może w tym tylko pomóc.

Fani żeglarstwa mają do wyboru dwie wersje Mercedesa-AMG G 63 Carlex Design

Sylwetka samochodu nie została zmieniona i wciąż wygląda klasycznie. Pojawiło się nowe dwukolorowe wykończenie lakieru, na wzór luksusowych łodzi. Dostępne są dwie kombinacje kolorystyczne: śnieżna biel albo szczotkowane srebro. Każda jest uzupełniona elementami z satynowanej czerni.

Mercedes-AMG G 63 Carlex Design Yachting EditionMercedes-AMG G 63 Carlex Design Yachting Edition fot. Carlex Design

W środku wita nas przepych. Wnętrze G 63 Carlex Design Yachting Edition tonie w pięknej skórze i drewnie, również w różnych kolorach - do wyboru. W pierwszej niemal całe wnętrze jest jasnoszare, w drugiej, wykończone w kolorze koniakowym. Uzupełnieniem stylizacji jest umieszczony w różnych miejscach symbol róży wiatrów oraz koła o średnicy obręczy mierzącej 22 cale.

Parametry techniczne 4-litrowego silnika V8 nie zostały zmienione

Mechanicznie samochód nie został wzmocniony, ale nie widzimy takiej konieczności. Moc 585 KM i moment obrotowy o maksymalnej wartości 850 Nm już w fabryce zapewnia AMG. Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,5 s i rozpędzenie się do 220 km/h. Nowym Mercedesem-AMG G 63 w wersji Carlex Design raczej nikt nie pojedzie w teren, ale za to będzie znakomicie wyglądać zaparkowany przed jachtem w marinie Saint-Tropez.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.