Pod Gdynią powstanie kolejny fragment trasy S6

Wydano zezwolenie na realizację kolejnego odcinka trasy S6 na odcinku Bożepole Wielkie - Luzino. To piąty i zarazem ostatni fragment 42-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S6 pomiędzy Bożympolem Wielkim a Gdynią.

Odcinek trasy S6 między Bożympolem Wielkim a Luzinem ma długość 10,4 km i jest zlokalizowany w powiecie wejherowskim na terenie gmin Łęczyce i Luzino. Powstająca tam droga ekspresowa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjny. W ramach inwestycji zostaną wybudowane trzy węzły: Bożepole Wielkie, Strzebielino oraz Luzino.

Zobacz wideo

Koszt prac budowlano-montażowych na nowym odcinku wyniesie ok. 338 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Na pozostałych odcinkach budowy drogi ekspresowej są prowadzone m.in. prace ziemne, wznoszone obiekty mostowe oraz usuwane kolizje z sieciami infrastruktury technicznej. W dalszym ciągu kontynuowane są badania archeologiczne.

Budowa drogi ekspresowej S6 ma znaczenie nie tylko dla ruchu lokalnego. Powstanie nowego odcinka sprawi, że:

 • zwiększy się bezpieczeństwa ruchu,
 • skróci się czasu przejazdu,
 • podniesie się komfort podróżowania i dojazd do nadmorskich kurortów,
 • poprawi się jakość lokalnych połączeń,
 • zmniejszy się uciążliwość komunikacyjna (m.in. hałas, zanieczyszczenie powietrza).

S6 w województwie zachodniopomorskim

Ekspresową trasą S6 można przejechać już pomiędzy Goleniowem a Koszalinem. Kierowcy mają do dyspozycji około 130 km tej trasy wraz z częścią obwodnicy Koszalina i Sianowa. Trwają prace projektowe dla odcinka Koszalin-Słupsk i aktualizacją dokumentacji dla brakującego fragmentu obwodnicy Koszalina i Sianowa.

S6 Bożepole Wielkie - LuzinoS6 Bożepole Wielkie - Luzino GDDKiA

Więcej o:
Komentarze (4)
Pod Gdynią powstanie kolejny fragment trasy S6
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  Potrzebne jak świni siodło, powinni zacząć od obwodnicy Żukowa, tam dopiero wiara traci życia

 • Gość: grand

  0

  S6 - Droga Kaszubska od Gdyni do Lęborka jest b.potrzebna - dla mieszkańców Pomorza, wczasowiczów, turystów (bo radykalnie ułatwi dojazd do środkowego Wybrzeża) oraz tranzytu na Zachód. Przepychanie się w korku w kier. Lęborka przez Obwodnicę Trójmiasta, Gdynię-Chylonię, Rumię, Redę i Wejherowo jest b.uciążliwe i czasochłonne- conajmniej 1-1,5 godz. Uwagi mam do GDDKiA bo udaje, że będzie dalej budować S6 od BożegoPola Wlk. przez Lębork do Sianowa i Koszalina- nie z Budżetu, ale w ramach PPP, co spowolni (o 3-5 lat) realizację tego odcinka. Potem wszyscy będą mieli pretensje do koncesjonariuszy, że ,,drą" kasę z kierowców.

 • Gość: jogibaboo

  Oceniono 1 raz -1

  Kiedy połączenie końcówki Obwodnicy Trójmiasta w Gdyni Chyloni do ulicy Hutniczej? Na dawnych wizualizacjach pięknie to wyglądało, a wiele by pomogło.

 • guavajuice

  Oceniono 1 raz -1

  myślałem że tunel będzie pod całą Gdynia jako przedłuzenie S6, a tu tytuł mylący

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX