Pod Gdynią powstanie kolejny fragment trasy S6

Wydano zezwolenie na realizację kolejnego odcinka trasy S6 na odcinku Bożepole Wielkie - Luzino. To piąty i zarazem ostatni fragment 42-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S6 pomiędzy Bożympolem Wielkim a Gdynią.

Odcinek trasy S6 między Bożympolem Wielkim a Luzinem ma długość 10,4 km i jest zlokalizowany w powiecie wejherowskim na terenie gmin Łęczyce i Luzino. Powstająca tam droga ekspresowa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjny. W ramach inwestycji zostaną wybudowane trzy węzły: Bożepole Wielkie, Strzebielino oraz Luzino.

Zobacz wideo

Koszt prac budowlano-montażowych na nowym odcinku wyniesie ok. 338 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Na pozostałych odcinkach budowy drogi ekspresowej są prowadzone m.in. prace ziemne, wznoszone obiekty mostowe oraz usuwane kolizje z sieciami infrastruktury technicznej. W dalszym ciągu kontynuowane są badania archeologiczne.

Budowa drogi ekspresowej S6 ma znaczenie nie tylko dla ruchu lokalnego. Powstanie nowego odcinka sprawi, że:

  • zwiększy się bezpieczeństwa ruchu,
  • skróci się czasu przejazdu,
  • podniesie się komfort podróżowania i dojazd do nadmorskich kurortów,
  • poprawi się jakość lokalnych połączeń,
  • zmniejszy się uciążliwość komunikacyjna (m.in. hałas, zanieczyszczenie powietrza).

S6 w województwie zachodniopomorskim

Ekspresową trasą S6 można przejechać już pomiędzy Goleniowem a Koszalinem. Kierowcy mają do dyspozycji około 130 km tej trasy wraz z częścią obwodnicy Koszalina i Sianowa. Trwają prace projektowe dla odcinka Koszalin-Słupsk i aktualizacją dokumentacji dla brakującego fragmentu obwodnicy Koszalina i Sianowa.

S6 Bożepole Wielkie - LuzinoS6 Bożepole Wielkie - Luzino GDDKiA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.