Przegląd techniczny - czekają nas zmiany. ITS: "Nowe praktyki"

Ostatnie tygodnie to trudny czas. Jeśli jednak musimy wykonać przegląd techniczny pojazdu, trzeba przełamać chęć pozostania we własnych czterech ścianach. Instytut Transportu Samochodowego przygotował wykaz praktyk, które mają zostać wdrożone na stacjach kontroli pojazdów.

Badanie techniczne samochodu to coś, co musimy wykonać w założonym terminie. Jeśli zostaniemy zatrzymani do rutynowej kontroli policyjnej i okaże się, że nie mamy ważnego "przeglądu", może się to skończyć utratą dowodu rejestracyjnego.

Zobacz wideo

Ministerstwo Infrastruktury we współpracy z Instytutem Transportu Samochodowego (ITS) i Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP) przygotowało „wykaz dobrych praktyk”. Mają one dbać o bezpieczeństwo zarówno diagnosty jak i kierowcy, który przybył na badanie techniczne. Pozwala to ograniczyć sytuacje zagrożenia zdrowia, w szczególności dla przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów, diagnostów, a także posiadaczy i właścicieli pojazdów.

Eksperci zalecają, aby podczas badań technicznych pojazdów:

  • ograniczyć do minimum kontakt użytkownika pojazdu z diagnostą,
  • użytkownik pojazdu powinien w nim pozostać i wykonywać polecenia diagnosty związane z wykonywaniem badania,
  • opłaty za badania techniczne były wnoszone w formie bezgotówkowej,
  • klienci oczekiwali na badanie techniczne w swoim pojeździe.

Stosując się do tych wskazówek dbamy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Warto o tym pamiętać, jeśli zbliża się termin wykonania badania technicznego naszego pojazdu.

Pieczątka w dowodzie rejestracyjnymPieczątka w dowodzie rejestracyjnym Fot. Krzysztof Słomski

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.