Przegląd techniczny - czekają nas zmiany. ITS: "Nowe praktyki"

Ostatnie tygodnie to trudny czas. Jeśli jednak musimy wykonać przegląd techniczny pojazdu, trzeba przełamać chęć pozostania we własnych czterech ścianach. Instytut Transportu Samochodowego przygotował wykaz praktyk, które mają zostać wdrożone na stacjach kontroli pojazdów.

Badanie techniczne samochodu to coś, co musimy wykonać w założonym terminie. Jeśli zostaniemy zatrzymani do rutynowej kontroli policyjnej i okaże się, że nie mamy ważnego "przeglądu", może się to skończyć utratą dowodu rejestracyjnego.

Zobacz wideo

Ministerstwo Infrastruktury we współpracy z Instytutem Transportu Samochodowego (ITS) i Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP) przygotowało „wykaz dobrych praktyk”. Mają one dbać o bezpieczeństwo zarówno diagnosty jak i kierowcy, który przybył na badanie techniczne. Pozwala to ograniczyć sytuacje zagrożenia zdrowia, w szczególności dla przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów, diagnostów, a także posiadaczy i właścicieli pojazdów.

Eksperci zalecają, aby podczas badań technicznych pojazdów:

 • ograniczyć do minimum kontakt użytkownika pojazdu z diagnostą,
 • użytkownik pojazdu powinien w nim pozostać i wykonywać polecenia diagnosty związane z wykonywaniem badania,
 • opłaty za badania techniczne były wnoszone w formie bezgotówkowej,
 • klienci oczekiwali na badanie techniczne w swoim pojeździe.

Stosując się do tych wskazówek dbamy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Warto o tym pamiętać, jeśli zbliża się termin wykonania badania technicznego naszego pojazdu.

Pieczątka w dowodzie rejestracyjnymPieczątka w dowodzie rejestracyjnym Fot. Krzysztof Słomski

Więcej o:
Komentarze (95)
Przegląd techniczny - czekają nas zmiany. ITS: "Nowe praktyki"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Hero

  Oceniono 73 razy 67

  W Słowenii wszystkie badania techniczne są zakazane, a ważność dokumentów automatycznie wydłużona (badanie techniczne i ubezpieczenie).
  Ktoś pomyślał.

 • Gość: Dożywotnia kwarantanna dla Kaczyńskiego !

  Oceniono 56 razy 48

  Zrobiłem przegląd, ale teraz czeka mnie droga przez mękę w związku z brakiem miejsca na pieczątki w dowodzie. Będę musiał zapłacić za to, że jakiś geniusz przewidział tylko 6 rubryk, poza tym trzeba wysłać wszelkie możliwe skany dokumentów (załatwiam to przez profil zaufany), które oczywiście były już składane przy rejestracji pojazdu, poza tym wnioski muszą złożyć obaj współwłaściciele, udzielając sobie wzajemnych pełnomocnictw. Oby tylko nie żądali świadectwa dobrego prowadzenia się od miejscowego proboszcza, bo podobno "apostazja online" zapycha się od nadmiaru wniosków ;-)

 • ma.ci.ej

  Oceniono 54 razy 46

  A nie prościej wszyskim wydłużyć z automatu ważność badań technicznych narazie o miesiąc ?

 • wino0000006

  Oceniono 31 razy 29

  Chyba ktoś już z redaktorków upadł na łeb - tytuł sugeruje zmiany w prawie dotyczące przeglądów technicznych - a ci tu wyjeżdżają z "dobrymi radami" typu - po kupce umyj koniecznie ręce.

 • Gość: wally

  Oceniono 26 razy 26

  W Belgii wszystkie stacje kontroli są zamknięte do odwołania !!!!!!!!!!

 • blablick

  Oceniono 9 razy 9

  Jajcarz z autora...;/

 • Gość: Baran

  Oceniono 14 razy 8

  Autor artykułu pracuje chyba zdalnie w domu i przy okazji jak pisał to się masturbował. Pisała niby jakaś Zuzanna, więc chyba dildo było w użyciu. Tytuł artykułu jest o czymś innym jak treść.

 • toskar

  Oceniono 7 razy 5

  A jeżeli miejsce na nowe stempelki w dowodzie jest już wyczerpane? Przeprawa z Urzędem Miasta?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX