Czas zabrać kolejne dowody rejestracyjne. Policja rusza z Akcją SMOG. Ostatnio uziemiono tysiąc aut

Czas na kolejną Akcję SMOG. Podczas ostatniej policjanci zatrzymali tysiąc dowodów rejestracyjnych. Wzmożone kontrole polskich kierowców czekają już jutro 19 lutego.

Akcje SMOG. 13,5 tysiąca zatrzymanych dowodów rejestracyjnych w 2019 r., w 2020 r. - tysiąc podczas jednej akcji

W masowych kontrolach pojazdów wzięło udział kilka tysięcy funkcjonariuszy, którzy wyposażeni w dymomierze i analizatory spalin sprawdzali stan techniczny pojazdów pod względem emisji spalin. Jak podaje portal rp.pl, akcja osiągnęła spory sukces, bo w ciągu 14 godzin kontroli policjanci zabrali dowody rejestracyjne tysiącu kierowcom, których pojazdy nie spełniały norm pod względem emisji spalin

- czytamy w podsumowaniu poprzedniej akcji SMOG na next.gazeta.pl. 28 stycznia od 6 rano do 22 wieczorem policjanci w całej Polsce kontrolowali kierowców. Działania policji pod kryptonimem "akcja SMOG" rozpoczęto już w zeszłym roku. W 2019 r. funkcjonariusze zatrzymali 13,5 tysiąca dowodów rejestracyjnych.

Co się dzieje, kiedy policja zatrzyma dowód rejestracyjny? "Taki pojazd dalej nie pojedzie"

Co się stanie, kiedy złapią kierowcy, którego pojazd rażąco przekracza dopuszczalne normy? Akcje "SMOG" mają oznaczać absolutny brak tolerancji dla zatruwania środowiska. Nie skończy się więc tylko na mandacie, który może wynieść nawet 500 zł. Policjanci będą też zabierać dowody rejestracyjne, a to tylko początek kłopotów.

Po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego za naruszenie norm ochrony środowiska – bez względu na to, czy chodzi o wycieki, czy o przekroczenie norm spalin – taki pojazd dalej nie pojedzie. Z miejsca kontroli może być jedynie odholowany lub odwieziony na lawecie.

- mówili policjanci przy jednej z poprzednich Akcji SMOG dziennikowi.pl. A to oznacza, że do samego mandatu trzeba będzie doliczyć jeszcze opłatę za transport do warsztatu, naprawę usterki oraz formalności związane z odzyskaniem dowodu.

Zobacz wideo

Akcja SMOG 19 lutego 2020 r.

Kolejna akcja SMOG rozpocznie się już jutro (19 lutego). Głównym celem będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. Akcja będzie miała również charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Ciekawe, ile tym razem samochodów uziemi policja.

Więcej o:
Komentarze (78)
Czas zabrać kolejne dowody rejestracyjne. Policja rusza z Akcją SMOG. Ostatnio uziemiono tysiąc aut
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: PolicjantInteligentnyElokwentnySprawiedliwy

  Oceniono 58 razy 48

  Wjeżdżam na stacje benzynową, zaparkowany radiowóz na chodzie jeden przebrany za policjanta siedzi w środku, tankuję auto, wchodzę do środka, drugi przebrany za policjanta w środku rozmawia z jakimiś osobami które siedzą i piją kawę czy coś jedzą(pewnie policjanci na służbie w cywilu, kto inny gadał by z przebranym za policjanta) płacę, wychodzę, radiowóz cały czas na chodzie. I wiem dobrze że prawdziwy radiowóz polskiej policji nie generuje spalin on zapewne zasysa spaliny rurą wydechową a silnik generuje paliwo i czysty tlen,dlatego stoi na stacji żeby oddać nadmiar jak się bak zapełni. Policjant w służbie środowisku.

 • real_marek

  Oceniono 47 razy 33

  Jeszcze 999 takich akcji i milion najgorszych trucicieli zniknie z ulic. Super. A może by tak zacząć robić przeglądy porządnie i po roku nie będzie ani jednego truciciela.

 • aerofan

  Oceniono 49 razy 33

  Janusze powycinali DPFy i teraz płacz i lament. I bardzo dobrze, tym razem popieram akcję policji.

 • van_norden

  Oceniono 33 razy 29

  Aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza nasza policja

 • Gość: Proste,prawda?

  Oceniono 35 razy 25

  Kilka tys. policjantów złapało w 14 godz. 1000 aut. Czyli powiedzmy 3 policjantow zlapalo 1 auto w ciągu całego dnia. Czyli szkoda pieniędzy na takie akcje, bo emisję mamy wzorcowa.

 • krusnik02

  Oceniono 33 razy 21

  A co jeśli w warunkach profesjonalnej SKP, przy zachowaniu wymaganych w badaniu parametrów okaże się, że pojazd normy spełnia? Policja odda kwity i kasę za kasetę?

 • justas32

  Oceniono 40 razy 18

  Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie - chcieliście PiS-u, no to go macie ...

 • Jerzy

  Oceniono 25 razy 15

  Bardzo proszę, stańcie w Krakowie na Opolskiej, to będą łowy stulecia, cool drugi to grat z wyciętym dpf.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX