Nowa Kia Sorento na oficjalnych zdjęciach. Możemy także zajrzeć do pięknego wnętrza

Koniec z fotkami szpiegowskimi i szkicami. Oto nowa Kia Sorento na oficjalnych zdjęciach. Bez kamuflażu i tajemnic.

Nowa Kia Sorento oficjalnie zadebiutuje podczas marcowego Salonu Samochodowego w Genewie. Wcześniej pokazywaliśmy wam zdjęcia szpiegowskie oraz oficjalne szkice producenta, ale dzisiaj nowe Sorento nie ma przed nami żadnych tajemnic. Przynajmniej, jeżeli chodzi o wygląd. Tak duży SUV Koreańczyków prezentuje się z tyłu:

Kia Sorento 2020Kia Sorento 2020 fot. Kia

Tajemnicą pozostają za to szczegóły techniczne. Wiemy, że Kia Sorento 2020 powstanie na zupełnie nowej platformie. Koreański koncern opracował ją z myślą o SUV-ach średniej wielkości, inżynierowie będą mogli w pełni wykorzystać jej potencjał. Nowe Sorento ma być dużo przestronniejsze od poprzednika, a funkcjonalnością dorównywać większym o rozmiar SUV-om. Nowością będzie też napęd hybrydowy. Wiemy też, że Sorento ma być wyposażone w nowe systemy asystujące, multimedia i "łączność ze światem zewnętrznym". Pod tym ostatnim terminem kryją się zapewne łączność z Internetem i rozbudowane usługi typu connect.

Kia pokazała także pierwsze zdjęcia wnętrza:

Kia Sorento 2020Kia Sorento 2020 fot. Kia

Kia Sorento 2020Kia Sorento 2020 fot. Kia

Nowa Kia Sorento zostanie oficjalnie zaprezentowano już w najbliższym czasie. Tak jak wspomnieliśmy, oficjalną premierę zaplanowano na Salon Samochodowy w Genewie. Możliwe, że producent ujawni kolejne informacje jeszcze przed targowym debiutem.

Zobacz wideo W Studiu Biznes testowaliśmy ostatnio Kię XCeed:
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.