Droga S7. Wyjazd z Warszawy na południe zostanie otwarty pod koniec 2022 roku

Droga S7, a dokładnie odcinek wyjazdowy z Warszawy na południe, ma nowego wykonawcę. Pojedziemy nim jesienią 2022 roku.
Podpisaliśmy umowę na kontynuację projektowania i budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Lesznowola (z węzłem). Powtórny przetarg był efektem odstąpienia od umowy z poprzednim, nierzetelnym wykonawcą inwestycji

- pisze w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowym wykonawcą jest Polaqua, a wartość umowy to ok. 457,3 mln zł. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest jesienią 2022 r.

Kierowca z wyobraźnią. Jechał bolidem F1 po czeskiej autostradzie

Zobacz wideo

Droga S7 z Warszawy. 6,6 kilometra po nowym śladzie

Odcinek od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola (z węzłem) o długości 6,6 km będzie posiadał dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. W ramach zadania wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: Zamienie i Lesznowola. Ponadto powstaną obiekty inżynierskie, kładka pieszo-rowerowa, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Warszawa i Kraków będą połączone

W realizacji są kolejne dwa odcinki do obwodnicy Grójca, które zapewnią nowe, bezkolizyjne połączenie Południowej Obwodnicy Warszawy z drogą ekspresową S7 w kierunku Krakowa i dalej na południe. Kolejny odcinek o długości blisko 8 km, od węzła Tarczyn Północ do początku obwodnicy Grójca, realizuje firma Mota-Engil Central Europe.

Przypomnijmy, że od Grójca do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego dojedziemy już w ekspresowym tempie. W grudniu 2019 roku, na około pięć miesięcy przed terminem umownym, udostępniono kierowcom ciąg główny drogi ekspresowej S7 od granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego do Skarżyska-Kamiennej oraz węzeł Skarżysko-Kamienna Zachód.

Więcej o: