Elektryczne Renault Twingo jeszcze w tym roku. Ale czy warto na nie czekać?

Malutkie Renault Twingo pojawi się w odmianie z silnikiem elektrycznym, a premiera modelu zaplanowana jest na 2020 roku. To już pewne, bo doniesienia potwierdził sam producent.
Zobacz wideo

Renault Twingo to malutki, sympatyczny samochód, który zaliczamy do segmentu A. Pierwsza generacja tego modelu powstała w 1993 roku, a obecną (trzecią) pokazano na targach Geneva Motor Show 2014.

Dokładnie rok temu francuski producent zdecydował się na odświeżenie pięcioletniego już samochodu. Poza nieco unowocześnioną stylistyką, wersja po liftingu dostała m.in. nową konsolę centralną, nową gałkę skrzyni biegów czy zamykany schowek w każdej wersji. Teraz Renault pochwaliło się, że niebawem wypuści elektryczną edycję tego modelu w Europie jeszcze w 2020 roku.

Samochód ma nazywać się Renault Twingo ZE i będzie w 100 proc. zasilane prądem. I niestety na tym informacje dotyczące nowego elektryka się kończą. Wiadomo jednak nieoficjalnie, że Twingo ZE ma bazować na konstrukcji Smarta EQ ForFour, czyli malutkiego, czteroosobowego elektryka miejskiego. 

Renault Twingo 2019Renault Twingo 2019 fot. Renault

Można podejrzewać więc niezbyt pojemnych akumulatorów o pojemności 17,6 kWh i silnika elektrycznego o mocy 80 KM zamontowanego z tyłu. Do "setki" autko będzie prawdopodobnie rozpędzać się w ok. 12 sekund, licznik prędkości zatrzyma się przy 130 km/h, a energii elektrycznej w ogniwach powinno wystarczyć na przejechanie nie więcej niż 140 km.

Wygląda więc na to, że samochód sprawdzi się zatem jedynie w ruchu miejskim. Na pierwsze oficjalne informacje na temat Renault Twingo ZE trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać. Na razie nie wiadomo nawet, czy elektryczna odmiana Twingo w ogóle trafi do Polski.

Więcej o: