Nie kupuj choinki na Święta - wypożycz ją od Volvo

Co roku w Polsce jest wycinanych ponad 6 milionów choinek. Przyozdobione bombkami i światełkami drzewko, po Sylwestrze ląduje na śmietniku w charakterze bezużytecznego patyka. Volvo ma na to lepsze rozwiązanie - po raz kolejny marka rusza z wypożyczalnią świątecznych drzewek.

Wypożyczalnia choinek Volvo, to wspaniała, proekologiczna inicjatywa, która w Polsce odbywa się już po raz trzeci. Zamiast kupować ścięte drzewko, możemy wypożyczyć "doniczkową" choinkę od Volvo. Po świętach zwracamy ją do wybranego punktu, a marka zasadzi ją w szkółce leśnej. Co więcej - za każdą wypożyczoną choinkę, Volvo zobowiązuje się zasadzić 10 kolejnych. Oznacza to, że dzięki świątecznej wypożyczalni w polskich lasach przybędzie 12 tysięcy drzewek.

Jak wypożyczyć choinkę?

Wypożyczenie choinki od Volvo jest banalnie proste. Akcja trwa od 19 do 23 grudnia. W tych dniach należy przyjść do autoryzowanego dealera Volvo biorącego udział w akcji. Płacimy 55 zł i wracamy do domu z pięknym, żywym drzewkiem w doniczce. Choinka zostaje u nas na dwa tygodnie, a wraz z drzewkiem dostajemy dokładną instrukcję dotyczącą podlewania, ustawienia w mieszkaniu itp. Po tym czasie po prostu odwozimy drzewko (bez bombek ;)) do tego samego salonu. Stamtąd choinka wróci na łono natury.

 

W ramach ubiegłorocznej akcji Volvo posadziło w Nadleśnictwie Cewice na Kaszubach ponad 7 tys. drzew, które rosną na powierzchni ponad 1 hektara. W tym roku drzewek będzie więcej, a my za pośrednictwem strony internetowej możemy wybrać obszar, na którym chcielibyśmy żeby były posadzone choinki. Wybór będzie możliwy po 20 grudnia i potrwa do 8 stycznia

Obserwujemy coraz dłuższą kolejkę chętnych do wypożyczenia żywej choinki na święta, którą potem zwrócimy naturze. Dlatego Volvo Car Poland co roku zwiększa zasięg tej akcji. W pierwszej edycji do chętnych trafiło 200 drzew w donicach. Z ubiegłorocznej „Wypożyczalni” skorzystało cztery razy więcej chętnych! W tym roku pula choinek została po raz kolejny zwiększona i wynosi 1200 drzewek. Do tego zobowiązaliśmy się zasadzić 10 razy więcej drzew niż wypożyczyliśmy. Na naszych oczach społeczeństwo staje się coraz bardziej wrażliwe na kwestie środowiskowe

- mówi Stanisław Dojs, PR Manager Volvo Car Poland.

Ekologia, to nie tylko samochody hybrydowe

O środowisko można dbać na różne sposoby. Motoryzacja zmierza ku mniej emisyjnej przyszłości, ale również my możemy się przyczynić do dbania o środowisko. Każde ścięte drzewko to mniej tlenu, a więcej dwutlenku węgla. W przypadku sztucznej choinki musielibyśmy jej używać przez 10 lat, aby stała się bardziej ekologiczna od prawdziwego drzewka. Ścięta choinka też musi zostać zutylizowana, co wpływa negatywnie na środowisko. Dlatego warto wypożyczyć choinkę i przyczynić się do powstawania nowych lasów. Bo ekologia to nie tylko samochody na prąd.

Wypożyczalnia choinek VolvoWypożyczalnia choinek Volvo Volvo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.