Mercedes-Maybach GLS 600 - luksusowy salon na kołach. Bardziej wypasionego SUV-a nie ma na rynku

Już samo słowo "Mercedes" większości osób kojarzy się z luksusem. Jednak gdy dodamy do tego frazę "Maybach", prestiż zostanie wyniesiony na wyższy poziom. Portfolio marki Mercedes-Maybach właśnie zostało poszerzone o największego SUV-a z gwiazdą na masce. Przed państwem król SUV-ów - Mercedes-Maybach GLS.

Mercedes-Maybach słynie z luksusowych limuzyn, ale dynamiczna ewolucja rynku wymusza zmianę kierunku. Dziś wszyscy chcą mieć SUV-y, niezależnie od tego czy szukają praktyczności, napędu na cztery koła, czy luksusu. Mercedes-Maybach GLS jest wielki, ekstremalnie luksusowy i można za niego kupić ze trzy mieszkania. Dodajmy do tego dużo chromu, 23 calowe felgi i wnętrze, jakiego nie powstydziłby się luksusowy jacht. Jeśli macie do wydania tak z milion złotych i szukacie luksusowej salonki na kołach, Mercedes-Maybach GLS bez wątpienia jest dla was.

Mercedes-Maybach GLS 600 2020Mercedes-Maybach GLS 600 2020 Mercedes

Luksusowe wnętrze

Kabinę Maybacha GLS wykończono najwyższej jakości materiałami. Z tyłu znalazły się elektrycznie sterowane rolety, a po otwarciu drzwi zawieszenie obniża się, a z progu w ciągu sekundy wysuwa się podświetlany stopień progowy z anodowanego aluminium ułatwiający wsiadanie i wysiadanie.

Umeblowanie GLS-a jest "tak jakby luksusowe". Dwa tylne siedzenia można rozłożyć elektrycznie, a w standardzie mają funkcje wentylowania i masażu. Elementy wnętrza i deska rozdzielcza są standardowo wykończone skórą nappa, a na życzenie oferowane są dodatkowe poduszki i inne skórzane obicia.

Mercedes-Maybach GLS 600 2020Mercedes-Maybach GLS 600 2020 Mercedes

Opcjonalnie jest dostępna montowana na stałe konsola środkowa. Wówczas 4-osobowy SUV staje się idealnym miejscem do odpoczynku i pracy. Konsola ma rozkładane stoliki, a nawet lodówkę z miejscem na szampana. Oczywiście oferta akcesoriów zawiera stosowne srebrne kieliszki.

Czterolitrowe V8

Pod maską największego Maychaba znalazł się czterolitrowy motor V8 o mocy 558 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 730 Nm. Jednostka ta została opracowana specjalnie dla Maybacha i współpracuje z 48-woltową instalacją elektryczną EQ Boost.

Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC trafi na rynek w drugiej połowie 2020 r.

Mercedes-Maybach GLS 600 2020Mercedes-Maybach GLS 600 2020 Mercedes

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.