Toyota RAV4 Plug-In Hybrid ma ponad 300 KM. To najszybsza Toyota zaraz po Suprze!

Toyota RAV4 w wersji plug-in (czyli ładowanej z gniazdka) właśnie ujrzała światło dzienne podczas targów Los Angeles Auto Show 2019. To najmocniejsza wersja tego modelu - hybrydowy SUV ma generować 306 KM i być drugim najszybszym autem w gamie. O ile procedury homologacyjnie go nie "wykastrują".

Toyota RAV4 Plug-In Hybrid właśnie zadebiutowała na targach motoryzacyjnych w Los Angeles. Napęd hybrydowy o mocy 306 KM zapewnia jej miano najmocniejszej wersji RAV4 w historii. Duży SUV przyspiesza do 100 km/h w 6,2 s. Co jednak ciekawe, producent zaznacza, że dane dotyczące mocy i przyspieszenia są... sprzed homologacji.

60 kilometrów na prądzie

RAV4 Plug-In Hybrid to pierwsza hybryda tego typu w gamie Toyoty. Litowo-jonowe baterie na pełnym naładowaniu mają zapewniać zasięg 60 km (wg procedury WLTP). RAV4 Plug-in Hybrid stanie się flagowym modelem w gamie hybryd Toyoty. Model jest konstrukcyjnie oparty na platformie GA-K z serii TNGA, a napęd na cztery koła AWD-i jest oferowany w standardzie.

Wstępne dane dotyczące zużycia paliwa mówią o wartościach bardzo obiecujących. RAV4 doładowywana z gniazdka ma zużywać około 2,6 l/100 km.

Nowy RAV4 Plug-in Hybrid trafi na rynek w drugiej połowie 2020 roku i zajmie miejsce na szczycie gamy modelowej RAV4. Ma tym samym wzmocnić i tak dobą pozycję pozycję na europejskim rynku. Od tegorocznej premiery nowej, piątej, generacji RAV4, w Europie zamówiono ponad 120 tysięcy egzemplarzy, w tym ponad 7 500 w Polsce.

Toyota RAV4 Plug-In Hybrid 2020Toyota RAV4 Plug-In Hybrid 2020 Toyota

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.