Kia też chce mieć elektrycznego SUV-a. Futuron Concept debiutuje w Szanghaju

Kia właśnie zaprezentowała swój najnowszy model koncepcyjny. Futuron Concept to SUV w stylu coupe, który nie tylko będzie miał napęd na cztery koła, ale także będzie samochodem elektrycznym.

Futuron Concept łączy geometryczne linie z płaskimi powierzchniami, a niskie i mocno opadające ku tyłowi nadwozie, to coraz bardziej popularna sylwetka SUV-a coupe.

Kia Futuron Concept mierzy 4850 mm długości i 1550 mm wysokości, rozstaw osi to równe 3000 mm. Zwiększony prześwit współgra z niskim nadwoziem i nadaje autu dynamiczny wygląd.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Futuron Concept ma być samochodem w pełni elektrycznym. Energia trafia do czterech silników, które znajdują się bezpośrednio przy kołach. Zwiększony prześwit nie zdradza ani nisko położonego środka ciężkości, ani tego, że kryje najnowocześniejszy układ przeniesienia napędu e-AWD, który zapewnia błyskawiczną reakcję na polecenia kierowcy. Co więcej, Futuron Concept umożliwia autonomiczną jazdę na poziomie 4, czyli bez konieczności trzymania rąk na kierownicy i obserwowania drogi w większości sytuacji.

Kia Futuron ConceptKia Futuron Concept Kia

Funkcjonalna i autonomiczna kabina

Przednie fotele są wykonane z elastycznych materiałów i mogą zapewniać zarówno pionową pozycję do prowadzenia samochodu, jak i odchyloną podczas odpoczynku przy włączonym autonomicznym trybie jazdy. Pod względem zakresu regulacji są zbliżone do foteli w lotniczej klasie biznes. Po uruchomieniu autonomicznego trybu jazdy kierownica chowa się w pulpicie przed kierowcą.

Jedną z najważniejszych cech kabiny Futuron Concept jest „kokpit” zbudowany wokół kierowcy. Graficzny interfejs „wyrasta” z drzwi po stronie kierowcy i otacza kierownicę, łącząc się z zestawem wskaźników pośrodku deski rozdzielczej i wyświetlaczem umieszczonym na kierownicy. Interfejs obsługuje się za pomocą rzeczywistości rozszerzonej, wyświetlając przydatne informacje na temat autonomicznej jazdy, układu napędowego czy nawigacji.

Futuron zadebiutował na międzynarodowej wystawie China International Expo 2019 (CIIE) w Szanghaju, która potrwa do 10 listopada.

Kia Futuron ConceptKia Futuron Concept Kia

Więcej o:
Komentarze (10)
Kia też chce mieć elektrycznego SUV-a. Futuron Concept debiutuje w Szanghaju
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • candlekeep

  Oceniono 6 razy 6

  Na stronie głównej tekst "Kolejny odważny projekt Kii. Tym razem trochę przesadzili".
  A przepraszam, z czym przesadzili? Bo stworzyli projekt z nieco większym polotem, niż golf czy corolla?

 • Gość: bbb

  Oceniono 3 razy 3

  Kia wyrosła na całkiem fajną markę samochodową.
  Może już nie jest supertanio ale jakbym miał wybierać, to wolałbym kupić ceeda niż golfa.

 • Gość: Eduś

  Oceniono 3 razy 3

  Do elektryfikacji motoryzacji jeszcze daleko obecnie hybrydy jakie ma toyota mają znacznie więcej senu, a zamiast rozwijać elektryki należy pomysleć nad rozwojem wodoru

 • karinawojtek

  Oceniono 1 raz 1

  "który nie tylko będzie miał napęd na cztery koła, ale także będzie samochodem elektrycznym" oraz nadal będzie miał cztery koła.

 • Gość: nordkapp77

  0

  jeszcze trochę i samochody będą mieć z tyłu takie skrzydła jak amerykańskie krążowniki szos przed kryzysem paliwowym lat 70-80tych :) ten koncept kii idzie w tym kierunku

 • sztucznypolak

  Oceniono 2 razy 0

  Ale brzydactwo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX