Marka Orlen wchodzi do Niemiec, Czech i na Słowację. Powrót Roberta Kubicy do F1 kluczowy dla nowej strategii

Jeżeli zastanawialiście się po co Orlen wszedł do F1, to teraz wiele się wyjaśniło. Chce wprowadzić swoją markę do Niemiec, Czech i na Słowację. Logo z orłem docelowo zastąpi lokalne marki polskiego koncernu. Robert Kubica okazuje się więc kluczowym elementem nowej strategii PKN.

Jeszcze w tym roku na czeskich, niemieckich i słowackich stacjach koncernu pojawi się marka Orlen. Polski koncern wdraża właśnie strategię cobrandingu, która zakłada współistnienie lokalnych marek Benzina (pod tą nazwą Orlen działa w Czechach i na Słowacji) i star (Niemcy) z logotypem Grupy Orlen. W ramach wzmacniania znajomości marki Orlen połączone logotypy będą pojawią się między innymi na dystrybutorach, pylonach cenowych oraz na ekranach wewnątrz stacji Benzina i star.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Działania Orlenu zmierzają do pełnego rebrandingu sieci na wszystkich rynkach. Na razie Polacy będą budować świadomość marki, w czym kluczowe okaże się zaangażowanie Orlenu w Formule 1.

Podjęliśmy strategiczną decyzję, że będziemy budować jedną międzynarodową markę Orlen na wszystkich rynkach, gdzie prowadzimy działalność lub sprzedawane są nasze produkty. Już dziś jesteśmy narodowym championem – największą firmą w tej części Europy i najcenniejszą polską marką wycenianą na 4,7 mld zł – ale bez spójnego wizerunku nie wykorzystujemy w pełni naszego potencjału. Będzie to proces, który rozłożymy na lata. Nie przewidujemy rewolucji, dlatego na tym etapie nie likwidujemy bliskich klientowi marek lokalnych w Czechach, na Słowacji i w Niemczech, ale łączymy je z logotypem Grupy Orlen. Pozwoli to zbudować rozpoznawalność marki Orlen na tych rynkach.

- mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Orlen jest w tym sezonie sponsorem Roberta Kubicy, a logo koncernu znajduje się na bolidach Williamsa. W przyszłym roku drogi Orlenu i Williamsa się rozchodzą, ale Polacy mają pozostać w Formule 1. Nie wiemy, jeszcze w jakim zespole będzie jeździł Kubica. Wielu ekspertów twierdzi, że w 2020 r. Kubica może zdecydować się na rolę kierowcy testowego, aby spróbować wrócić do prawdziwego ścigania w sezonie 2021, który, w związku z ogromnymi zmianami w przepisach, ma się okazać rewolucyjny dla F1.

Docelowy rebranding pozwoli nam uzyskać synergie w obszarze komunikacji i marketingu, a jego wsparciem będzie wykorzystanie naszego dalszego zaangażowania w jeden z najbardziej popularnych sportów na świecie, czyli Formułę 1.

>>> Williams przekroczył kolejną granicę absurdu. Kubica nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (3)
Marka Orlen wchodzi do Niemiec, Czech i na Słowację. Logo z orłem pojawi się na wszystkich stacjach
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • liczbynieklamia

  Oceniono 2 razy 2

  > Jeżeli zastanawialiście się po co Orlen wszedł do F1, to teraz wiele się wyjaśniło
  Ależ wszystko było jasne od początku. Premier Morawiecki nieopatrznie dał się nagrać, gdy wygłaszał następujące zdanie:
  "– Miał być jeszcze Kubica, ale na szczęście złamał rękę raz, drugi…- powiedział Morawiecki odpowiadając na pytanie kogo sponsoruje BZ WBK. – Ja tego nie chcę, kur… Pięć dych co roku płacić. Sp…laj – dodał."
  Aby przykryć to faux pas, albo wręcz PR-owy fakap, będący de facto pod kontrolą rządu Orlen został zmuszony do zasponsorowania Kubicy. To co mamy teraz to tylko brnięcie w uzasadnianie tej kompletnie nieuzasadnionej ekonomicznie decyzji o wsparciu najgorszego aktualnie teamu i kierowcy w F1.

 • Gość: Paweł

  Oceniono 4 razy 0

  A nie było już tak, że kiedyś Orlen działał w Niemczech pod swoją marką i niemaszki nie chciały kupować i dopiero jak wrócili do marki Star, klienci wrócili? Jeżeli tak, będą mieli efekt synergii jak się patrzy :- ) Duma narodowa która zwycięża prawidła gospodarcze :- ) Za kilka lat, kiedy straty osiągną nieakceptowalne rozmiary, wycofają się z podwiniętym ogonem z tych decyzji ogłaszając że są zwycięzcami ...moralnymi.

 • Gość: gość

  Oceniono 1 raz -1

  a operację nosa mu zrobili , bo Niemcy są strasznie uczuleni na tym punkcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX